Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy jó szemű ember mekkora...

Egy jó szemű ember mekkora távolságból vehet észre egy másik embert optimális körülmények közt?

Figyelt kérdés
Optimális körülmények közt azt értem, hogy fényes nappal, nyílt mezőn, a másik ember jól elüt a háttértől.
2011. dec. 9. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez függ sok mindentől, a másik ember öltözetétől, mozgásától, de szerintem olyan 50-100 méter között lehet felismerni szerintem, nálam legalábbis.
2011. dec. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Észrevenni kb. 2km-re lehet. Pontosan nemtudom.
2011. dec. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első voltam, lehet félreértettem a kérdést, én a felismerésre gondoltam :)
2011. dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bizony, sokmindentől függ. Pl. hogy milyen puska van nála. :)


Egyébként már 400-500 méterről is ki tudod venni, hogy ott van valaki, ha a terepviszonyok ezt lehetővé teszik. De pl. ha sűrű növényzet van, mondjuk derékig érő fű, akkor csak jóval közelebbről, lévén csak a felső teste látszik, és nem tűnik ki annyira.

2011. dec. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Alapvetően észrevételre gondoltam, nem felismerésre.


Eddig 2kmről illetve 4-500m ről volt szó.


Vajon elképzelhető, hogy akad olyan sasszem aki 10km ről is észrevesz valakit, ha elég élesen elüt a háttértől? Vagy ilyesmi már szem felbontásából adódó képtelenség?

2011. dec. 10. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!