Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy ember jól ellene egy...

Egy ember jól ellene egy életen át tiszta oxigénben? Mik lennének a változások rajta egy normál körülmények közt élő emberhez képest?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem sokáig bírná.. Úgyhogy sok változásra nem volna idő, nagy változásra igen, aztán már nem változik tovább (ha hűtik)
2010. dec. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsulna a belső égése, ergo hamarabb meghalna. Van egyébként erről a témáról Vernének egy érdekes könyve, de sajnos nem emlékszem a címére :S
2010. dec. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha megmarad a nyomás akkor szerintem semmi... A többi gázzal nem lép kapcsolatba a szervezet(kivétel szennyező gázok). És volt egy ilyen műsor a Bainiac nevű sorozatban, ahol embereket tiszta oxigénnel láttak el és jobban teljesítettek vagy mi, ha jól emlékszem. De azt ne felejtsd, hogy gyorsabban oxidálódsz majd és lehet, hogy az életed is megrövidülne... De nem tudom pontosan...
2010. dec. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az orvostudomány jelenlegi álláspontja szerint 24 óra után okoz agykárosodást. Tehát a válasz, hogy élete végéig ott lehet az emberünk, ha nem kíván sokáig élni:P

A magyarázat egyszerű, az oxigén használata során reaktív szabadgyökök keletkeznek, amit az un. antioxidánsoknak a feladata semlegesíteni, viszont a kapacitásuk korlátozott. Míg normál oxigénszint mellett elboldugulnak, 100% már nem.

2010. dec. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor én rosszul tudom, hogy az amerikai űrhajókban eleinte tiszta oxigén "légköt" alkalmaztak (volna) és csak az Apolló-1 katasztrófája után tértek át?


(Bocs, hogy kérdezek és nem válaszolok :) )

2010. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jól tudod:

"1967. január 27-én, a 34-es indítópadon álló Apollo-űrhajóban próba közben halálos baleset történt. Az Apollo-kabinban az egyszerűség és a súlymegtakarítás kedvéért 35 kilopascal nyomású tiszta oxigén légkört alkalmaztak."

2010. dec. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem lenne el jól. Meghalna szegény.
2010. dec. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A tiszta oxigén mérgező. Úgyhogy biztosan nem az volt az apollo légköre, vagy ha az volt akkor azt valahogy vegyítették mielőtt az úrhajósok levették a szkafandert.
2010. dec. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tiszta oxigént használtak KIS nyomáson!

Ott is volt a leírásban... így is problémás, de legalább nem halálos.

2010. dec. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Le kellene szoknia a dohányzásról.
2010. dec. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!