Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi kivetnivalót találnak az...

Mi kivetnivalót találnak az emberek abban, ha egy FEHÉR ember normális, kultúrált körülmények között* felnevel 10-15 gyereket?

Figyelt kérdés
* A gyerekek jól érzik magukat, szeretve vannak, van kajájuk, ruhájuk, járnak iskolába, felsőoktatási intézménybe is.
2010. márc. 25. 16:16
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
92%

az ilyen azért eléggé ritka.


normális körülmények között, oda sok pénz kell. ha pedig minden gyerek teljesen rendbe van tartva, van pénz bőven rájuk, akkor nincs kivetnivaló.


viszont furcsállni azért lehet, hisz szokatlan a mai világban.

2010. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem, hogy dúsgazdagok, de a gyerekek öröklik is egymás ruháit, mindig tiszták, rendesek, a menüjük nem őzgerinc, meg nem mekibe járnak, hanem hétköznap főzelék husival, meg tészta valami feltéttel, meg ilyesmik, de alapvetően itt sem szenvednek hiányt.
2010. márc. 25. 16:25
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
10-15??? Nem inkább 5-6-ot akartál mondani? Nem hinném, hogy előbbi annyira általános... sőt...
2010. márc. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
91%
jól élnek, vagy épp megélnek? tehát ha beütne a ménkü, mondjuk egyik gyerek beteg lesz és fizetős kezelésre kell vinni, mondjuk egy egyszeri 20-40.000 -es kiadás, akkor lenne e baj belőle?
2010. márc. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben kevesebb is elég lett volna, amiről egyszer olvastam az oldalon, hogy gyakorlatilag az idősebb testvérek nevelik a kisebb gyerekeket.
2010. márc. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy gyakori. És igen, 10-15-öt akartam írni. Az 5-6 azért nem olyan ritka.

Igen, ki tudnának adni ennyit, ha szükség lenne rá.

2010. márc. 25. 16:34
 7/51 A kérdező kommentje:
Nem ők nevelik, de tény, hogy az idősebbeknek be kell segíteniük. De ha szívesen teszik, miért baj? Legalább ha a lányok felnőnek, nem csak állnak majd a tűzhely és a csecsemő mellet, hogy mit is kell csinálni?? De a hangsúly azon van, hogy a segítés nem kötelező és nem veszik tehernek, egyszerűen ebbe nőttek bele.
2010. márc. 25. 16:36
 8/51 anonim ***** válasza:
52%
Én már annak is örülnék, ha a párok 3 (vagy akár 4) gyereket bevállalnának, de ha kedvük van, és képesek emberi körülmények között felnevelni, megfelelő figyelmet fordítani rájuk, akkor persze semmi gond, ha ennél többet vállalnak. Tény, hogy a népességünk évente egy kisvárosnyi emberrel fogy és ezt csak egy módon lehet megállítani.
2010. márc. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
89%

Nekem kicsit más a kifogásom. Az emberi szervezet nem arra lett kitalálva, hogy 10-15 terhességet viseljen el, és ennyit világra is hozzon. Túlságosan igénybeveszi. Egy barátnőm anyukája 9 gyereket hozott a világra, és ez miatt mindenféle egészségügyi problémái vannak. Nem tudom pontosan micsoda, barátnőm úgy mondta, hogy "leszakadtak bizonyos szervei" a sok terhesség miatt. Szóval pont hogy a FEHÉR ember szervezete nem alkalmas rá (az esetek többségében, mert persze kivételek mindig vannak), hanem azokba a rasszokba tartozó embereké, akik olyan helyen élnek, illetve olyan helyről számraznak, ahol magas a csecsemőhalandóság, ezért nagyon sok gyereket kell a világrahozni ahhoz, hogy tartható legyen a népesség. Az más kérdés, hogy pl. a romáknak már régen nem lenne erre szükség, csak náluk megmaradt ez a szokás, így az ő szervezetük többé-kevésbé alkalmas rá.


A másik viszont nem ennyire biológiai érvem a dolog ellen. Mint tudjuk, senki sem halandó. Ha az egyik szülő (főleg az apa) elhalálozik, ki gondoskodna ilyen sok gyerekről, és az anyukáról? Hiszen nyilván való, hogy ennyi gyerek mellett az anyuka nem dolgozik, ennyi emberre főzni, mosni, stb. nem lehet teljes munkaidő mellett. Már egy-két gyerek esetében is probléma persze, ha megszűnik egy kereset, akár halál, akár rokkantság, vagy más okok miatt, de ott még azért nem jelent ekkora kockázatot, mert egy fizetésből is meg lehet élni, még ha szerényebben is. De ilyen esetben mi történne?

2010. márc. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
42%

Én is ismerek ilyen családot.Ők nem követik a mai divatot,hogy egy gyereknek mindent meg kell adni,ami az üzletekben kapható.Nem szabad rászólni,rendre szoktatni,mert akkor sérül a lelkivilága,Nem szabad neki tejet,tojást stb adni,mert akkor nem neveled a tápszer reklámoknak megfelelően.

Akit ismerek,a gyerekek már pici korukbn megszokták a rendet,alkalmazkodnak egymáshoz,nem járnak márkás cuccokban,viselik a kinőtt ruhákat.Sok természetes ételt esznek,és mind egészséges.Már a 3 éves is segít otthon az anyukának és a nagyobbaknak.Ha beteg valamelyik nem rohannak a drága gyógyszerekért,hanem a régi bevált módszerekkel kúrálják őket.Csak akkor mennek orvoshoz,ha arra valóban szükség van.

Úgy nevelik őket,hogy a szeretet,a másik segítése,a munka,a tanulás fontosabb,mint a menő cuccok.

A nagyobbak segítenek a kicsiknek.Aki már felnőtt közülük,az sem követelőzik.Igyekszik a saját családjában is ezt az erkölcsi normát alkalmazni.Már 4-nek van saját családja,és szeretetben,békességben élnek ők is,nem gondolkodnak a váláson.Mindegyikük a szülőknél kezdték az életüket,de a menyek nem utálták az anyósukat,hanem igyekeztek tanulni tőle.Pedig ott is voltak viták,csak éppen megoldották.Igaz,ők megálltak 3-3 gyereknél.

Ma viszont csak az neveli jól a gyereket,aki a reklámoknak hisz,és azt vallja:ha szomszuéd gyerekének van,akkor az enyémnek még szebb,még nagyobb legyen.És ez valóban baj.

2010. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!