Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan lát egy egészséges szem?

Hogyan lát egy egészséges szem?

Figyelt kérdés

Pontosabban kb.mekkora betuket tud egy egészséges ember milyen távolságrol elolvasni? pl. egy rendszámtáblát egy egészséges szem milyen messzirol tud leolvasni?

6 éves koromtól + 4,5-os szemuvegem volt,cylinderekkel....

10 éve kontaktlencsét használok,akkor +4,5 -oset írtak fel nekem,mivel még abban az idoben nem léteztek cylinderes lencsék.Most 30 vagyok,nagyon hosszu ido után elmentem szemorvoshoz,most már géppel végzik a mérést,ami megmutatta,hogy +2,75-os dioptria kell nekem. cylinderes lencsére pedig egyáltalán nincs szukségem. Mondtam,hogy én ezzel a gyakorlqatban nemigen látok,a doktorno szinte kikelt magabol,mert olyan nincs,hogy én +4,5-ossel látok jól. Az igazság az hogy az erosebb nekem jobb,de azzal sem tudok a távolban olyat elolvasni,amit más simán. azzal jottem el,hogy használjak gyengébb lencsét,a szemem csak hozzá van szokva az erosebbhez. hát nemtudom.... + 4,5-el sem látok messzire jól,most mit csináljak? nem bírok abba belenyugodni,hogy én soha nemfogok jol látni,-hogy nekem ilyen a szemem...

szerintem nekem jol elb.szták a szememet, de nem akarom elhinni,hogy nincs olyan lencse,amivel én messzire és kozelre is jol lathatnék...


2011. dec. 24. 12:11
 1/3 anonim válasza:
Ha messzire nem látsz, akkor mínuszos lencsére lenne szükséged. Vagy nem tudom. Nagymamámnak olyan szemüvege van aminek a lencséje mínuszos, hogy lásson távolra, de van az aljában egy kis pluszos rész olvasáshoz vagy akármi közelihez. Egyébként javaslom, hogy gyűjts össze egy kis pénzt és ruházz be egy lézeres szemműtétre. És akkor nem kell a lencsékkel vacakolni többet.
2011. dec. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezen az oldalon ellenőrizheted otthon is a látásod,csak tudnod kell a monitorod méretét (képátlóját).Ha nem tudod mérd le és oszd el 2,54-el.

[link]

A műtéttől ne várj sokat,azt is számítógép végzi,mint a lencse rendelést,és néha nem pontos,pl. az én esetemben sem,mert nem veszi figyelembe a teljes szem fénytörését hanem csak a lencsét korrigálja.

Egészséges szem felbontóképessége 0,5 szögperc,de ezt csak pilótáktól követelik meg,de átlagban 1 szögperc,amivel egy rendszámtáblát 100 máterről látni lehet.

2011. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Mostanában úgy éreztem, hogy valami nem stimmel, bedobtak egy szórólapot ingyenes szemvizsgálatról, el is mentem:

egyik feles (+)-os, a másik negyedes (-)-os... és cilinderesek


mondom ok, de lehet, hogy más mást mondana, el is mentem egy ismerős szemészhez:

mindkettő feles (+), és egyik se cilinderes


Mondom: jó, akkor a kettő közül a harmadik dönt:

,,Őn jól lát, csak a könnye nem megfelelő, de ezen tudunk segíteni...."


Mindegyik a gépes: pötty vagy hőlégballon élesedős képpel történt, csak más árkategóriájú gépen...

2012. febr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!