Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rajtam kívül van valakinek...

Rajtam kívül van valakinek olyan szemproblémája, hogy ha valamiért (vizsga, sürgetés) ideges lesz összefolynak a betűk annyira, hogy nem lát olvasni és ez általában délután jelentkezik? Ha nyomkodom a szemem, pillanatokra kitisztul az éles látásom.

Figyelt kérdés
Ez nem vicc, már több százezer ft-om ráment a szemüvegekre, de a problémámat senki nem tudta megoldani. Ez nem poén. Kérlek, ha nem tudod a választ ne viccelődj, ne írj humoros megjegyzéseket! Nekem az életemet, munkámat keseríti meg. Hátha valakinek már felfedezték, hogy esetleg, valami más állhat a háttérben, nem szemprobléma.
2012. febr. 7. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt, de szemüveggel lehetett korrigálni. Nem érdeklődtél még a lézeres műtét iránt?
2012. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Cukorbetegség kizárva? magasvérnyomás? rEndszeresen jársz kontrollra?
2012. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is tök hasonló problémáim voltak évekig, de mondjuk én nem ilyen tudtam konkrétan megfogalmazni hogy mikor jelentkeztek a tünetek, néha jól láttam, néha nem.

Na mindegy.

4 szemésznél is voltam.

A negyedik meg tudta mondani mi a bajom.

Egy kicsit kancsal vagyok, azaz a szemmozgató izmom az egyik oldalon gyengébb, ezért nem látok mindig élesen.

Kaptam rá szemüveget, prizmalencsét(nem dioptriásat).

Azóta ha nagyon nem látok, felveszem, és kész.


Nem biztos hogy ez a bajod.

De érdemes lenne szemtengelyre is megnézetni.

Hátha segít.


Üdv.

2012. febr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A cukorbetegség kizárva, magas vérnyomást ellenőrizték, de mikor mérték nem voltam ideges, akkor normális volt. Bár bevallom ilyenkor úgy érzem, hogy már attól magas, hogy nem látok. Kontrollon voltam, arra jutottak, hogy a szemnyomásom más reggel, mit délután, de semmit nem kezdtek vele. A szemműtéttől bevallom kicsit tartok, de ha segítene, lehet vállalkozok rá. Megpróbálok utána nézni, hogy tudnak-e segíteni. Viszont ahány szemésznél jártam, mind más szemüveget adott, azzal, hogy ez biztos jó lesz. Ezért félek neki indulni a műtétnek, mert ha mindig mást mérnek be, akkor mit fognak műteni, biztos jót tennének?
2012. febr. 8. 08:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Pesti vagy kedves Kérdező?

De mindegy is...Ha valóban ki akarod vizsgáltatni alaposan a szemed, én nagyon tudom ajánlani Pesten s Semmelweis Egyetem 1. sz. Szemklinikáját, ott tényleg a-tól z-ig kivizsgálnak, még ha nem kéred is és lézeres műtétet is végeznek, tehát tanácsot is tudnak adni.

2012. febr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Pesti vagyok és megpróbálom. Kell oda beutaló? Esetleg orvost tudsz ajánlani? Ha igen, kérlek küld privátba elérhetőségét! Előre is köszönöm!
2012. febr. 9. 22:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, elmész a körzetihez és megmondod neki, hogy a Szemklinikára szeretnél beutalót kérni. /legalábbis nekem adtak oda, bár nem oda tartozom.

Ha megkaptad, időpontot kell kérni. Dr Lesch Balázst nagyon ajánlom.

2012. febr. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
2012. febr. 11. 20:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Jobbulást!
2012. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!