Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg kell a kontaktlencse...

Szemüveg kell a kontaktlencse mellé?

Figyelt kérdés
Kb. 3-4 éve nem hordok szemüveget, de a jogsi miatt vagy szemüveget vagy kontaktlencsét csináltatni kell. Az ofotértben azt mondták, hogy csak úgy nem írnak fel lencsét kellene hozzá szemüveg is. Tényleg muszáj vagy csak a pénzt akarják kivenni a zsebemből? A szemüveget nem szerettem, mert idegesített, hogy valami ül az orromon, ezért valószínűleg nem is hordanám:P Köszi a válaszokat előre is.
2012. aug. 6. 16:07
 1/9 anonim válasza:
azért kell mert nem lehetsz állandóan kontaklencsében, és akkor meg zavarni fog h homály a világ mert már hozzá szoktál, és kell valami h akkor is láss, a másik az h elvesztheted a lencséd és akkor jó ha kéznél van a szemüveg
2012. aug. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

és akkor meg zavarni fog h homály a világ mert már hozzá szoktál,


kontaktlencsében miért lenne homály??

2012. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

úgy értette hogy kontaktlencsét nem lehet egész nap hordani mert egészségtelen és kell pihentetni a szemedet, vagy ha esetleg begyullad akkor nem hordhatsz lencsét napokig akkor kell mellé egy szemüveg.

Amúgy meg ha felírják a lencsét, akkor a következő szemészeti vizsgálat előtt 4-5 napig nem hordhatod a lencsét.

6 éve van kontaktlencsém, én is utálom a szemüveget de ez van

2012. aug. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
De egy havi lencsénél reggel 8 tól este nyolcig bent lehet tartani a szembe nem?
2012. aug. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Muszáj igen, különösen ha jogosítványt akarsz. Ez az előírás.
2012. aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként is, előfordulhat, hogy egy idő után a szemed nem bírja a kontaktlencsét, ezért hosszabb ideig szemüveget kell hordanod.
2012. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szemüvegre úgy gondolj, mint egy biztonsági tartalékra. A lencsével bármi történhet és 24 órában nem is egészséges a szemnek. Kontaktlencsét hordok, de a jogsimban benne van a kiegészítés, hogy szemüveggel vezethetek. Volt már olyan, hogy lencsében vezettem és a rendőr előkotortatta velem a szemüveget, mert a lencsét nem látta. Azt mondta szerencsém, mert 20e lett volna a bírság. Egyébként én nem vennék kontaktlencsét az Ofotértnál, mert méreg drága. Itt szoktam vásárolni: [link] korrektek és jók az áraik. Szemvizsgálatuk nincs, de kiszámoltam, hogy ha évente kétszer kifizetek egy-egy szemvizsgálatot, még akkor is sokkal jobban járok.
2012. aug. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is Ofotértben voltam, azt mondtam nincs szemüvegem, mégis kaptam kontaktlencsét. Semmi szükség a szemüvegre, én is kontaktlencsét hordok reggeltől estig. Ha kötözködnek nagyon akkor csak vizsgálatot és próbalencsét kérj, aztán rendelj neten. Vagy menj másik optikába.

Szemüveget csináltatni semmiképp nem muszáj. Főleg ha nem is hordanád soha.

2012. aug. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mellesleg a jogsiba is azt írják hogy kontaktlencsével vezethetsz, ha az van csak.
2012. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!