Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Optikában szemvizsgálat és...

Optikában szemvizsgálat és kontaktlencse (próba lencse)?

Figyelt kérdés

Üdv!


Kontaktlencsével kapcsolatban lenne kérdésem még pedig a következő: Ha bemegyek az optikába szemvizsgálatra és jelzem hogy kontaktlencsét szeretnék hordani és ha minden rendben akkor adnak próba lencsét? Menyibe kerül? Esetleg optikától függ? Illetve utána hogyan tovább? Örülnék ha valaki leírná. Előre is köszönöm.



2012. szept. 5. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
igen, kb 3eFt egy pár, de előbb megnézik, hogy van-e könnyed, stb.
2012. szept. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A próba lencse 1 hónapos? És ha a próba lencsét megvettem utána még ott kell vásárolnom vagy már nem? Mert tudom hogy csak akkor ingyenes a vizsgálat ha ott veszel lencsét. Vagy.. mivel megvettem a próba lencsét utána már nem ott kell megvennem a lencsét?
2012. szept. 5. 20:08
 3/8 anonim válasza:
100%
Én most csináltattam. Úgy működik h bemérik a szemed, megrendelik a lencséket és pár nap múlva vissza kell menned egy betanításra (be kell tudnod rakni és kivenni magadnak a lencséket, különben nem adhatják ki) és átvenni a lencséket. Amit a betanítás alatt használsz, próbalencsét megvásárolhatod, ha akarod, de azt is csak akkor, ha sikerült magadnak betenni és kivenni.
2012. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
előző vagyok: különböző lencsék vannak, nem mind hónapos, de van olyan is, pl nekem is. hogy mennyibe kerül, igen, optikától függ, meg attól h milyen fajta. most, augusztus végén volt egy jó kis akció, 16 ezerért kaptam fél évre (tehát6-6 db) lencsét, plusz ugye a tisztítófolyadék ára. És ez még olcsónak számít...
2012. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
én egy hónapos próbalencsét kaptam, 3 ezer forintért, viszont a vizsgálat,betanítás így ingyen volt. utána még vettem ott 1 pár lencsét, azóta viszont neten rendelek.
2012. szept. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A próbalencséért elvileg nem kérhetnek pénzt! Az mintadarabnak minősül, rá is szokták írni, hogy "Kereskedelmi forgalomba nem hozható". Sőt, a legtöbb optikus még a vizsgálat díját is elengedi.

Sehol nem kell a próbalencse vásárlása után később is ott vásárolnod. Én figyelni szoktam, mikor hol akciós, mikor már a félév vége felé közeledik. A lencsék netes vásárlástól kicsit idegenkedem.

2012. szept. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbalencse nem árusítható, így pénzt nem kérhetnek érte. Szerencsére nálunk ilyennel nem is próbálkoztak. Ingyen megkaptam, a vizsgálat is ingyenes volt mivel ott rendeltem az első doboz lencsémet. Ha nem ott rendelem akkor a vizsgálat lett volna 5000 ft.


Érdemes vizsgálat előtt megkérdezni hogy megy ez náluk.

Én neten rendelek, csak az első dobozzal vettem optikában, mert úgy megérte.

2012. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. :) (zöld kéz ment)
2012. szept. 6. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!