Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez a kontaktlencse jó fajta?

Ez a kontaktlencse jó fajta?

Figyelt kérdés

eddig egy napos johnson and joshnson napi lencsét hordtam, de váltani akarok, mert sajnos mindig túlhordom mert drága


a szemem görbülete sajnos 9 ezért szinte semmilyen lencse sem jó

[link]


ebből van 9-es görbület

szerintetek váltsak át erre?


2012. szept. 6. 16:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is 9-es görbületű a szemem, így ez nehezebbé teszi a kontaktlencse választását. Amit néztél, azt nem ismerem, de én szintén a Bausch&Lomb-tól használok 3 hónapos lencsét. Gazdaságilag előnyös, és nem viseled túl hosszú ideig, hogy "káros mellékhatásai" a viselési idő szempontjából megsokszorozódnának. Lágy kontaktlencse esetén érdemes elgondolkoznod rajta, én már legalább 10 éve ezt használom, és bevált.Interneten rendelem így még olcsóbb, mintha boltban vennéd.
2012. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

köszi :)

küldenél egy linket arról amit te használsz?

2012. szept. 6. 16:53
 3/16 anonim ***** válasza:

[link]

Szívesen.

2012. szept. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

akárki is vagy imába foglaltam a neved :D

ezer hála

régóta keresgetem a 9-es görbületű lencséket, nem is értem a szemorvosom miért nem ezt ajánlotta

jó lencse?

2012. szept. 6. 17:04
 5/16 A kérdező kommentje:
mit jelent az, hogy csak nappali viseletre?
2012. szept. 6. 18:05
 6/16 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segíthettem. Egyébként a csomagban fél éves adag van.

A "nappali viselésre" azt jelenti, hogy éjszakára, alvásra célszerű eltávolítani. Ha éjjelre bent hagynád reggelre kiszáradhat a szemed, ez nemcsak hogy fokozhatja a kötőhártya-gyulladás kialakulását, hanem szemfájdalomhoz is vezethet, illetve kellemetlenné válhat a kontaktlencse további viselése. Mellesleg a kontaktlencse is károsodhat. Ez egyébként általánosságban jellemző a kontaktlencsékre, nemcsak erre a típusra.

2012. szept. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

ja rendben

hirtelen azt hittem hogy ha este megyek valahova nem használhatom, de akkor félre értettem

Uv védelem van benne nem tudod?

2012. szept. 6. 19:59
 8/16 anonim ***** válasza:
:-) Nyugodtan használhatod este is. UV-védelemről nem tudok. Egy biztos, hogy a hagyma legalább nem csípi a szemed szeleteléskor :-))
2012. szept. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

rendben :)

milyen folyadékot használsz hozzá?

2012. szept. 6. 20:32
 10/16 anonim ***** válasza:
Többnyire Gelone 360 ml-es lágy kontaktlencséhez. De vettem már más márkájút patikában is. Számomra ez volt a leggazdaságosabb kiszerelés.
2012. szept. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!