Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csak nekem van ennyire elegem...

Csak nekem van ennyire elegem a napi kontaktlencse rituálékból?

Figyelt kérdés

Egyrészt annyira nem látszik a folyadékon, hogy mennyire tiszta, hogy mindig azon rettegek, hogy belement valami kosz akár az ujjamról. Amikor megmosom a kezem szinte lehetetlen tökéletesen megmosni, a köröm alatt és egyéb helyeken, vagy simán a csap karjáról mehet vissza bacilus. Megtörölni is lehetetlen úgy, hogy ne menjen rá szösz. Maga a kontaktlencse egy nagyon fasza a dolog, és szeretem, de a bevétel-kivétel rutin már kezd az agyamra menni. Folyton rettegek, hogy koszosan teszem fel, vagy valami szösz megy alá, és akkor fél percről fél órára húzódik a berakási idő, mert újra át kell öblíteni és meg kell várni amíg a szaruhártya lenyugszik.


Szóval én nagyon szeretem a lencsét, de rettegek attól, hogy megbetegedek tőle. Vagy kárt teszek a szememben és sosem érzem úgy, hogy tökéletesen le lenne tisztítva :/


Csak velem van ez így?


2012. okt. 8. 11:00
 1/9 A kérdező kommentje:
+ a komolyabb szembetegségek kialakulása nagyon lassú, és orvos is nehezen veszi észre, ráadásul ha tényleg beüt valami úgysem tudod bebizonyítani, hogy az pont az ofotértes kontaktlencsédtől volt, mert max azt mondják, hogy ha igen, akkor is a te felelősséged.
2012. okt. 8. 11:03
 2/9 anonim ***** válasza:

most kaptam szemüveget. ha ekkora macera ez a lencse-dolog,

akkor inkább dögöljek meg, de be nem teszem :D


amúgy mért nem jó neked a szemüveg? én max mapi lencsét fogok venni, és akkor teszem be, ha semmiképp nem lehet rajtam a szemcsi. de pl bulizás, vagy más tevékenységek közben nem zavar.

2012. okt. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem nagy macera betenni, de sosem tudhatod mit teszel be a lencse mögött a szemedre... ez az ami zavar.
2012. okt. 8. 11:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is szoktam ezen parázni, általában nagyon meg mosom a kezem, s nem szoktam megtörölni max egy kis részét hogy ne csöpögjön, az egy ujjamról, ami általában a mutatóujjam, amivel kezelem a lencsér, lefujom a vizet...ezt érzem a leghigénikusabbnak....nekem már 4 éve van, szemorvos szerint nincs semmi baj a szememmmel.
2012. okt. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én Air optix havi lencsét használok, Ciba vision-os folyadékkal, nagy megelégedéssel. Mindig nálam van a tok és a folyadék, ha öblíteni kell (havonta 1X max). Meg van nálam szemüveg is.

15 éve hordok lencsét, annó még a Bausch and Lomb fél évessel kezdtem, hát fél éves korára már tiszta gány volt.. :)) egyszer sorjás szélűt kaptam, na az kicseszte a szemem, két napig piros volt. A havival semmi gondom.


15 év alatt semmiben nem romlott a szemem. Először nekem is fél óra volt, de most már 10 mp / szem, tükör nélkül...

2012. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4!


Vizes kézzel ne nyúlj a lencséhez, nem szabad, a vízben van egy csomó bacillus, meg amőba amik betegséget okozhatnak. Volt egy műsor a tv-ben amiben a f@szi vízzel mosta a lencséit és megvakult. Nem véletlenül mondják, hogy szárazra kell törölni a kezed előtte.

Ha koszosnak meg szöszösnek érzed a kezed, akkor törlés után öblítsd át lencsefolyadékkal az ujjbegyed az fertőtlenít.


Amúgy ha normálisan tárolod, fertőtleníted őket akkor nem kell ilyeneken parázni. De csak az erre kifejlesztett készítményeket szabad használni, folyadék, tároló, szemcsepp.


Ha meg idegesít műttesd meg a szemed. Ilyen egyszerű.


Ez van ezzel együtt kell élni. Én csak lencsét hordok, már 12 éves korom óta, mert szemüvegben az extrém dioptria különbség miatt nem látok semmit és ráadásul rosszul is leszek, de még élek. Ha rendszeresen jársz szemészhez nem hinném, hogy nem veszik észre ha baj van.

2012. okt. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ezen ennyire görcsölni. Este: kézmosás, kiveszed, megtisztítod, tokba rakod, rá a folyadék és kész. Reggel kézmosás, kiveszed a folyadékból, berakod és kész.
2012. okt. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak ilyen aggodalmaim, de aztán napi kontaktlencsére váltottam. Találtam egy webshopot, ahol sokkal jobbak az árak mint a hagyományos optikákban [link] Gyorsak, pontosak szóval szuperek. Én évente 2-szer nézetem a szemem.

A szemműtétről azt hallottam, hogy 10-15 évig tuti jó, de utána ahogy az öregség miatt romlik a szemed, már több korrekciót nem lehet végezni és akkor már nem használhatsz kontaktlencsét csak szemüveget.

2012. okt. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Te túlparázod az egészet.

Tokból kiveszed a lencsét, ujjadra rakod, öntesz a lencsébe folyadékot jó bőven, ezzel ha volt is kosz/porszem benne akkor ez kiöblíti belőle, beteszed a szemedbe és kész.


Amíg ezt nem csináltam nekem is volt hogy porszem volt benne, úgy tettem be, de kivettem azonnal, tisztítás és vissza. Ez sem tart tovább 1 percnél...


Nekem nincs gondom vele. Még mindig jobb mint egy szemüveggel kínlódni egész nap és még csak tökéletesen sem lehet vele látni.

2012. okt. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!