Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért luxus a szemüveg a...

Miért luxus a szemüveg a kancsal kisgyereknek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kancsal kisgyereket és fiatal felnőttet felnőttet látok az utcákon. Miért nem törődnek magukkal illetve a szülök a gyerekeikkel? A kancsalság sokszor egyszerűen gyógyítható és nem marad nyoma? Divat? Volt a Terrorházának igazgatónője is iszonyú ,hogy nem szégyellte magát! Így élni!
2009. aug. 6. 21:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Most miért zavar téged? Nem mindig lehet egyszerűen gyyógyítani. Valamikor csak műtéttel, de az sem 100%-os.
2009. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Mert nem egsézséges.

Tudom milyen amikor szemüveget kell hordani ( én is kancsal kisgyerek voltam). Ami meg azt illeti a műtétet is támogatja a Tb- Tehát ez sem lehet kifogás.

Az,hogy hogyan sikerül az más téma.

2009. aug. 6. 22:03
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz?

Akinek nagy a különbség a két szeme közt, az is kancsít kicsit.

Vagy betegség miatt is lehet, hogy az egyik szem befordul, de azt sztem nem lehet gyógyítani. Egyik gimis tanáromnak is ráment vmi a szemére, és olyan lett.:(

2009. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

És ha egy balul sikerült műtét után szép lassan megvakul valaki? Az egészséges?

Az egyik tanárom is kancsal, nem zavar, az ő dolga, max kicsit furcsa, amikor nem tudom, kire néz.

Egyébként egyik ismerősöm megműttette a szemét, attól lett kancsal...

2009. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Mi az, hogy "nem szégyellte magát! Így élni!"???? Ki vagy te, hogy bárki idegent felelősségre vonsz bármiért is? Ha téged ez ennyire felidegesít, csak a te vérnyomásod ugrik a plafonra... Nem szégyenled magad? Így élni?
2009. aug. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom kancsal volt,megműtötték(nem támogatta a tb,ő fizette ki(!!)és még kancsalabb lett.néhány év alatt teljesen tönkre is ment a szeme,már alig lát rá.

szóval ne legyél benne olyan biztos,hogy az emberek nem törődnek a gyerekeikkel,arról nem is beszélve,hogy a kancsalság nem egyik napról gyógyul meg(ha meggyógyul egyáltalán,mert anyósnak nem gyógyult)hanem súlyos évek.

2009. aug. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Bogyigazdi válasza:
100%

Engem pl. kisgyerekkoromban megműtöttek. Elvágták az egyik mozgatóideget...sval a bal szemem nem mozog teljesen kifelé.

Nem kell mondanom, hogy még mindig kancsal vagyok egy kicsit, pedig 3xis megműtöttek 3évesen. Aztán meg kiderült, hogy szimpla takargatás elég lett volna.... persze ezt már egy másik doki mondta.

Kancsalság mellett elég erős szemüveget kell hordanom.


Egyébként nem divat a kancsalság, engem a suliban állandóan csúfoltak emiatt, pedig alig észrevehető, teljesen begubóztam, és azóta is depressziós vagyok....


20/l

2009. aug. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Utolsónak: Ne foglalkozz vele hogy ilyen a szemed. Én osztálytársam is kicsit kancsal, de senkit sem zavar. Őt sem. Viccelődni szokott, meg minden. Ne hadj, hogy a többiek miatt rosszul érezzd magad!
2009. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Bogyigazdi válasza:

Köszi a bíztatást!!

Már kezdem elfeleddni, de kisgyerrekként nagyon rosszul esett, ezértis inkább idősebb barátokat keresek, nem foglalkozom a korosztályommal. Mély nyomot hagyott.:(

2009. aug. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
igazat adok az előttem szólóknak... koraszülött voltam, inkubátorba tettek, ott az oxigénhiánytól bekancsalodtam. kb 3 évesen megműtötték mindkét szemem, egyik sikerült, másik nem...pedig takargattuk is, szemüveget hordtam/hordok most is(már amikor nem kontaktlencsét) és ilyen maradt...
2009. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!