Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért luxus a szemüveg a...

Miért luxus a szemüveg a kancsal kisgyereknek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kancsal kisgyereket és fiatal felnőttet felnőttet látok az utcákon. Miért nem törődnek magukkal illetve a szülök a gyerekeikkel? A kancsalság sokszor egyszerűen gyógyítható és nem marad nyoma? Divat? Volt a Terrorházának igazgatónője is iszonyú ,hogy nem szégyellte magát! Így élni!
2009. aug. 6. 21:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

úgy értem, hogy nem hozott jelentősebb javulást se a takarás, tornáztatás, se pedig a szemüveg. annyit javítottak a műtéttel pici koromban, h most már nincsen totálisan bent a szemgolyóm, de ennyi.

előző voltam.

2009. aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%
A tesómat 26 éve, az uncsimat pedig 20 éve műtögették ezzel a problémával. Nekik sikeres volt. Az uncsimat többször is műtötték. Most már mindketten szemüvegtelenek.
2009. aug. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ehh...többnyire valóban kezelhető,de nem minden, és nem is biztos, hogy sikerül. Inkább legyen valaki egészséges, mint esztétikus. Nameg nem véletlenül nem mernek műteni, hanem nyomkodják a botoxot...(nem én vagyok hülye, tényleg használják kancsalság kezelésére). Engem nem érdekelne, ha ilyen problémám lenne, akinek nem tetszik ne nézzen rám. Senkinek sincs joga bírálni a másikat, főleg nem kinézet alapján, tekintettel arra is, hogy a szépség szubjektív dolog...
2009. aug. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

A kancsalság nem csak esztétikai dolog. Abban egyetértek, hogy nem minden esetben kezelhető.

De ma már nem is szűrik a gyerekeket. Pedig sok kellemetlen perctől lehetne őket megkímélni. S ne jöjjön nekem senki azzal, hogy ez nem probléma. Igen is probléma, mert kezelten vagy rosszul kezelt kancsal lehet hátrányos helyzetű. Láttam már olyan kisgyereket aki pl ezért nem játszott a többiekkel, mert nem látta ki merre van és inkább nem mert megmoccanni sem.

2009. aug. 7. 17:33
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Akinél hátrányos helyzet merül fel emiatt, azt úgyis megműtik, aki nem az dönthet..ebbe pedig senkinek sincs beleszólása. Mint mondtam, akinek nem tetszik nem kötelező ránéznie.
2009. aug. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég paraszt vagy,ne haragudj...egy műtét nem játék,pláne ha a szemedről van szó,azt az ember 10X meggondolja,mielőtt belevág!Meg honnan tudod Te,hogy mi a története annak az embernek,aki szembejön veled az utcán?
2009. szept. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Tudom milyen kockázatos egy szem műtét. Nekem ne magyarázd! Te sem tudod a történetem!


Én is kancsal kisgyerek voltam és tudom milyen az inkább nem játszani, mert olyan szemüveget kaptál ami nem jó. S tudom milyen az úgy tükörbe nézni,hogy ez már nem probléma.


De visszatérve engem az zavar legfőképpen,hogy ma már nem kötelező szűrni 1 éves korban a gyerekeket. Vannak olyan súlyos esetek,hogy hiába a szemüveg, a takarás és a műtét nem segít.

2009. szept. 15. 07:37
 18/19 anonim ***** válasza:

Egyébként én is kancsal vagyok,mindent tudok,amit elmondtál,lelkileg is szenvedek ettől eléggé.Egyszer megműtöttek érzéstelenítésben,nem volt kellemes,viszont segített rajta,de még mindig kancsal vagyok,ennél többet egyszerűen nem lehet kihozni belőle,és nem fogok megint kés alá feküdni :(

Ha nem tetszik,nem nézel rám,és még sok más sorstársamra!


bocsánat az off-ért!

2009. szept. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező, te egy paraszt vagy! Nem szégyelled magad?

Honnan tudod, hogy kinek hány sikertelen műtétje volt? Nem mindenki olyan szerencsés, mint te! Rengetegen végigszenvedik a gyerekkorukat, először a takargatással+csúfolással, majd a műtettétel. Sok kisgyereknek nem sikerül először a műtét, továbbiak várnak rá. Aztán 10-18 éves kor között nem is műtenek, csak nagyon kivételes esetben. Szerinted milyen lehet a kamaszkorodat kancsalként megélni? Elárulom: szar. Azt hiszi az ember, hogy ennek a korosztálynak van annyi intelligenciája, hogy ha nem is fogadja el a másságot, de legalább tolerálja azt. De nincs ennyi eszük, csúfolódnak, mert csúfolni menő dolog még középiskolában is. Mert ettől ők menők lesznek.

Aztán 18 éves kor után ha szerencséd van, akkor vállalják az orvosok a műtétet, ha még szerencsésebb vagy, akkor sikerül is végre a műtét, és végre teljes értékű embernek érezheted magad. Ha peched van, akkor nem vállalják a műtétet, vagy műtét után néhány évvel elkezd a másik irányba menni a szemed, szóval újra kancsal leszel. Ha van még kedved és energiád, akkor eljátszhatod ugyanezt 1-2 műtét erejéig, de tovább nem, mert a szem sem bír ki 4-5 műtétet, ekkor az orvosok végképp elutasítják a műtétet, és élheted az életed kancsalként! De valamennyire azért megnyugszol, mert bár gátlásos vagy miatta, úgy vagy vele, hogy legalább a felnőttek már felérik ésszel, hogy milyen a kancsalság avgy más fogyatékosság. De nem, mert feljössz a gyakorikerdesek.hu-ra, és ilyen idióták, mint te, fel vagy háborodva más búján-baján, és azt állítod, hogy tisztában vagy a dolgokkal! Ha tisztában lennél, nem írnál ilyen hülyeségeket, mint hogy a kancsalság egyszerűen gyógyítható. Elárulom neked, a kancsalság mindig nehezen és időigényesen gyógyítható!

2010. jún. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!