Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 14 évesen kontaktlencsét...

14 évesen kontaktlencsét viseljek vagy ne?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,5 éve viselek mindennap távollátó szemüveget.

A szemészem azt ajánlotta,hogy megpróbálhatnám a kontaktlencsét.Viszont a szüleim kételkednek,hogy túl korai és hasonlók...

Én nagyon szeretném és tudom,hogy rendesen tisztítanám.

Mivel győzzem meg őket???Vagy tényleg korai??



2012. okt. 16. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire vagy megbízható... ezt csak a szüleid tudják. Ha valóban becsületesen tisztítanád minden használatkor és nem sumákolnád el akkor szerintem használhatnád. ( a saját 14 éves lányomnak nem engedném, mert tudom, hogy nem tisztítaná becsületesen)

Azt mindenképpen tudnod kell, hogy ha nem tisztítod akkor olyan fertőzést kaphat a szemed ami nem visszafordítható, nagyon sokat tudsz vele ártani. Gondolom felnőtt korodra nem akarsz megvakulni...

Sok sikert.

(én már kb. 20 éve használok kontaktlencsét panaszmentesen)

2012. okt. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem próbáld ki az 1 napos kontaktlencsét!!!

Én pont ezért használom ezt a fajtát, mert szerintem ez a leghigiénikusabb. Drágább, mint a havi lencse, de nekem a szemem biztonsága megéri ezt a plussz költséget. Reggel kibontod, ráteszed a szemedre, este pedig kiveszed és kidobod a kukába.

2012. okt. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ja, azt elfelejtettem, hogy ezzel megúszod a lencse tisztogatását. Természetesen mielőtt hozzányúlsz elengedhetetlen az alapos kézmosás, de gondolom ez egyértelmű! :)

(2)

2012. okt. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!