Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Cilinder nélkül rendelem a...

Cilinder nélkül rendelem a lencsém (0,25) Lehet bajom belőle?

Figyelt kérdés

Már évek óta így rendelem. Látást nem zavarja, talán egy nagyon picit látok rosszabban jobb szemmel(cilinderes), mint a ballal, de egyébként mind a kettőre -1,75ös lencse kell. De emiatt romolhat a szemem?

Szerintem ez a 0.25-ös érték elég minimális ahhoz, hogy elhagyhassam :), de kíváncsi lennék mások tapasztalataira is.



2013. febr. 23. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Hát, én ugyan hozzáértő nem vagyok csak ex-szemüveges, és sok-sok családtagom és ismerősöm szemüveges.... EGYÁLTALÁN NEM mindegy hogy olyat rendelsz-e pontosan, mint amilyet előírtak, vagy icipicit eltér... A cilinder meg nagyon nagyon fontos, hiszen nem véletlenül nem kell mindenkinek.
2013. febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom, én is így gondolom. De tényleg már több mint 2 éve cilinder nélkül rendelem, és tisztán látok, semmi problémám nincs. Nem fáj a szemem, nem hunyorítok. Most nézegettem a régi orvosi papírjaimat, és azon volt így feltüntetve. Ha nem kerül elő, akkor nem tudnám hogy cilinderes.

Jövőhéten szakértőknél is utánaérdeklődök, de így hétvégén meg van kötve a kezem. Köszönöm a választ!

2013. febr. 23. 12:34
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon szerencsés vagy, hogy ennek ellenére nem okoz gondot :) Jól teszed, hogy utánaérdeklődsz, legfeljebb azt mondják, hogy jó, rendeld ezentúl is nélküle :) Vesztenivalód nincs!! Szép napokat!


Első voltam.

2013. febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A cilinder elhagyható, ettől semmi bajod nem lesz, csak nem látsz tökéletesen. Nekem is cilinderes kéne az egyik szememre, de nincs rá pénzem, a doki mondta hogy nem fontos, ha megelégszem a 90%-os látással is. Cilinderrel lenne 100%.
2013. febr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak a te látásigényedtől függ.Van akinek sokat számit egy kevés cilinder is,van aki észre sem veszi a hiányát.

ha neked nem hiányzik,semmi bajod nem lesz ha nem hordod

2013. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. febr. 25. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!