Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ciba vision air optix day and...

Ciba vision air optix day and night kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Ciba vision air optix day and night kontaktlencsét szeretnék Eddig nem hordtam kontaktlencsét. Érdemes előtte csak nappali kontaktlencsét hordani, hogy megszokja a szeme vagy nem feltétlenül szükséges? És az éjjeli kontaktlencséhez milyen szemcseppet tudnátok ajánlani?

2013. márc. 4. 12:07
 1/4 anonim válasza:
Bárki bármit is mond, 0-24 benne tartani egy idegen testet a szemben nem egészséges. A szemed felülete hozzá alakul a lencsédhez, és érezhetően belenyomódik a szemedbe már egy nap alatt is. Nekem is Ciba Vision Air optix-em van, nagyon jól szolgál, esetenként még a túlhordást is jól bírja. 10-14 óra után viszont elfárad a szem, éjjel meg az ember alszik. Eleinte macera kiszedni-berakni, de egy hónap után már elsőre sikerül, és 20 másodperc az egész. Vegyél nappalit.
2013. márc. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A day and night lencse jó, mert túl lehet hordani akár egy hónappal is, lehet vele spórolni, persze ebben sem szabad aludni, ahogy egyik lencsében sem, mert az nem jó a szemnek, gondolom nem szeretnél egyre rosszabb vagy begyulladt szemet... meg éjjel alváshoz minek egyáltalán? Ha bulizol az más, akkor maradhat, csak alváshoz kell kivenni.
2013. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

tudom, hogy nem kell alváshoz, csak a macera miatt gondoltam erre, meg valószínűleg esélyes, hogy egy jobb buli után elfelejtődik :D

Viszont lehet tényleg nem egészséges, úgyhogy a nappali mellett döntök

2013. márc. 17. 16:36
 4/4 anonim válasza:

Évekig hordtam a AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™ AQUA-t úgy, hogy néha nem is egy, hanem másfél hónapig volt bent, mégsem lett semmi baja a szememnek.

6 éve lézeres műtétem volt, akkor alaposan megvizsgálták, semmi gondot nem találtak, azóta meg nem szükséges. De bártan állíthatom, semmi bajod nem lesz, ha 0-24-ben hordod 1 hónapig. Persze, ez nem jelenti, hogy akár ki is veheted néha (pl. hétvégenként) "pihentetni" a szemed.

Most tervezem a gyereknek venni, mert sorra szaggatja a napi viselésűeket. :)

2014. febr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!