Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » KONTAKTLENCSÉSEK! Nektek is...

KONTAKTLENCSÉSEK! Nektek is így írta fel a szemorvos a lencséket?

Figyelt kérdés
Ha a szemüveg mondjuk b -1,5 j -1,5 akkor a kontaktlencse b -1,25 j -1,25? Mert mintha kicsit rosszabbul látnék vele, nem olyan messzire és tisztán. Azt mondták, hogy ezt meg kell szokni. Tényleg így van?

2013. ápr. 18. 23:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

szóval akkor szerinted vállaljam be azt a kicsi romlást a cilindernél? 0,5-ről 0,75-re? Mert a szemem -1 volt és 3 év alatt romlott 0,5-öt. Szóval tökéletesen meg vagyok így elégedve vele, hogy felet romlott csak, és az orvos szerint is ez elfogadható.


Mondjuk simán bevállalnám azt a 0,25-ös cilinder romlást ha ennyin múlik, hogy jól lássak lencsével is!

2013. ápr. 19. 18:47
 12/13 A kérdező kommentje:

a fényviszonyoknak lehet valami köze a lencsékhez? mert természetes fényben sokkal jobban látok vele mint energiatakarékos égőknél.


viszont észrevettem, hogy vannak a hirdetőtőtáblák és a nagybetűk alatt vannak kisebb betűk amik szerintem a nagy betűkhöz képest 3/4-e és azokat sokszor alig látom. de mindig azzal jönnek, hogy csak megszokás és kisebb lencse... de valahogy nem tudom megszokni...



lehet rendelni próbalencsét. próbáljam meg egy -1,5-lel vagy egy -1,25 de 0,75 cilinderrel? mert ezek úgy sem fogják mondani, hogy inkább romoljon kicsit de jobban láss...

2013. ápr. 19. 18:51
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el másik orvoshoz.
2013. ápr. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!