Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi baj lehet a látásommal?...

Mi baj lehet a látásommal? Többi lent

Figyelt kérdés

Szemüveges vagyok -1.25-ös lencsével és legtöbb alkalommal homályosan látok ezzel is viszont van egy érdekessége a dolognak. Olyan a látásom a legtöbbször mintha lenne a szemembe víz és elmosódik a képe mindennek, de csak minimálisan annyira hogy ne lássam pontosan, és mindez csak a szemem tetején. Hasonlóan néz ki (lehet az is) mint mikor a szemünket csukjuk be és homályosodik minél jobban becsukjuk. Lehetséges hogy a szempillám mossa össze és torzítja a képeket?


A másik eset a szememmel kapcsolatban, hogy vannak olyan esetek hogy szemüveggel és anélkül is tisztán látok de ez csak akkor ha épp úgy pislogok. Vannak esetek mikor leveszem a szemüveget és próbálok fókuszálni vele, mellé pislogok, és a kép kitisztul... Ez a szemüvegnél is így van. A fenti esetben leírtam hogy homályosodik valamiért, emiatt úgy érzem nem jó az a szemüveg már, de ha a szemüveg is rajtam van és az előző esetet próbálgatom akkor pedig megint úgy látok mintha új szemüveg lenne...


A szemészeten nem nagyon tudtak mit mondani. Lehet rossz helyre mentem. (lehet nem is érdekelte őket...)

Mitől lehet ez?



2013. máj. 13. 11:43
 1/1 anonim válasza:

"A szemészeten nem nagyon tudtak mit mondani."

Úristen, tragédia, amit a szemészeteken le tudnak művelni...


Menj el inkább egy optikába, ott többnyire optometristák vizsgálnak, sokszor ügyesebbek és lelkiismeretesebbek is, de ha ott is egy orvost fogsz ki, akkor is jobban jársz.


Ami a bajod illeti, lehet, h nem mínuszos vagy, hanem pluszos, azért van az, h állandóan alkalmazkodik a szemed, ha rajtad van a szemüveg, ha nincs.

Az is lehet, h csak száraz a szemed.


Egy látszerész

2013. máj. 20. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!