Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért szúr a kontaktlencse?...

Miért szúr a kontaktlencse? Első használat előtt is le kell fertőtleníteni?

Figyelt kérdés

Első alkalommal használok k.lencsét. Csak a jobb szememben kellemetlen szúrást éreztem míg bent volt a lencse. Időnként nagyon könnyezett is. Majd abba hagyta és újra nagyon folyt a könnyem. Néhány órát volt bent tovább nem bírtam.

Steril bontatlan csomagolásból tettem be a lencsét. Később olvastam egy blogban, hogy első használat előtt is min. 2 órát állni kell a kombi folyadékban. Ez igaz? Az egyszer használatos lencséket sem kell fertőtleníteni épp ez a kényelmes benne, hogy nem kell hozzá külön tároló -fertőtlenitő folyadék. Most is kicsit szúr a szemem, de nem piros és nem gyulladt, csak könnyezik kicsit. Mi lett vele?


2013. jún. 29. 09:44
 1/1 anonim válasza:
100%

Én körülbelül másfél hete vagyok kontaktlencsés, mikor először volt a szememben, akkor csak próbából volt benne(az optikában rakták be), de még most is észrevehető, hogy a jobb szemem sokkal érzékenyebb arra, hogy benne van valami (ez esetben ugye a lencse) mint a bal. Mikor az optikában voltam, akkor előtte ha jól emlékszem nem rakták bele tisztítófolyadékba, hanem azonnal úgy rakta bele a szemész, ahogy volt a saját folyadékjában. Az pedig, hogy könnyezik a szemed a behelyezése után, nem gond, nekem is szokott főként a jobb szemem mint ahogy neked. Mint már említettem érzékenyebb, sőt amikor először volt benne, akkor nekem is nagyon könnyezett a jobb szemem és szúrt is, de azóta nem szúrt.

Mint látom ez csak eddig egyszer fordult elő veled, a kérdésed alá írt bővebb "ismertető" alapján. Igazából, ha a lencsét első használat előtt is megtisztítod, baja nem lehet tőle, mivel eleve arra való a folyadék. Lehet azért szúrt, mert bekerült a lencse alá valami (egy porszem, egy nagyon pici ruhaszösz) és az okozhatta a szúrást. Gondolom tudod, hogy minden behelyezés és kivétel előtt jó alaposan kell kezet mosni, szóval arra mindig ügyelj. De figyelj arra is jól, hogy mivel törlöd meg a kezed, mert ha törölközővel, akkor lehet, hogy maradnak kis szemmel alig látható szöszdarabok a kezeden és ha belekerül a szemedbe akkor az nem épp jó dolog (tapasztaltam). Így javaslom, hogy valamilyen papírral töröld meg a kezed. (zsebkendő, papírtörlő, wc papír). De lehet, egy kis festékdarabról van szó, szóval ha fested magad akkor lehet ez okozhatta. Nem tudom mennyire tájékoztattak az adott optikában, a lencséről, és lehet sok mindent leírok, csak próbálnék segíteni. Festésről: 1. Berakod a lencsét, 2. Kifested magad (figyelve arra, hogy ne kerüljön a szemedbe festék), ha pedig már leakarod törölni a festéket akkor: 1. Kiveszed a lencsét, 2. Eltávolítod a sminket.

Egyébként voltál próbakontaktlencsén? Mert ha igen, akkor ott biztos kiderült, hogyha allergiás vagy annak a fajta lencsének az anyagára, bár nem hiszem, hiszen csak az egyik szemeddel van ez, de nem vagyok orvos szóval bármi meglehet. Én még azt is elképzelem, hogy azért volt olyan kényelmetlen érzés a viselése, mert száraz a szemed (úgy mint nekem). Én vettem műkönnyet (semmi extra ez csak egy szemcsepp, kimondottan lencséseknek) és az segített. Az viszont az én esetemben úgy volt jó, hogy a lencse behelyezése előtt és után is csöppentettem 1-1 cseppet a szemembe. Ebből a műkönnyből is van sokféle, általában minden kontaktlencséhez gyártanak, de olyanok is vannak amelyek mindegyik lencséhez jók. Az egyszer használatos lencsékről pedig annyit, hogy jóformán annyiba kerül 1 hónapra, mint 3 hónapra elegendő, lehet nem kell tisztítani, de ez a tisztítás sem olyan vészes dolog azért, kibírható. Remélem tudtam segíteni, és csak ilyen apróságok miatt könnyezett a szemed! :) Viszont, ha a helyzet változatlan, akkor azt javaslom, hogy menj el a szemészedhez mindenképpen, hátha ő tudja orvosolni a problémát, hiszen ő tényleg ért hozzá. A lencséről még annyit, hogy lehet félre volt csúszva egy kicsit, és ezt behelyezés előtt mindig ellenőrizd, hogy jó helyen van e. Ha bármikor félrecsúszik, akkor se ess pánikba csak keress egy tükröt és szépen igazítsd a helyére. Ha pedig megdörzsölöd, akkor is csak óvatosan, mert már jártam úgy, hogy megdörzsöltem a szemem erősebben és eléggé elcsúszott a lencse. Tudom, hogy rengeteget írtam, de tényleg remélem sikerült segítenem. :) További jó kontaktlencse viselést, aztán semmi pánik ;)

2013. jún. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!