Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem szeretem a szemüveget....

Nem szeretem a szemüveget. Kontaktlencse?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok szemüveges(egyik szemem -0,75-ös, másik -1,25-ös), de nagyon utálom. Szinte alig használom, pedig tudom, hogy kellene. 16 évesen kellemetlen szemüveggel mászkálni számomra, így arra gondoltam, hogy kontaktlencsére váltanék.

A próbalencse mennyi időre "elég"? Olcsóbb/drágább, mint a "hosszantartó" lencsék(és azok kb mennyibe kerülnek?)? Személyes tapasztalatok felhelyezéssel és hordásával kapcsolatban? Előnyök-hátrányok? köszi előre is :)

16/L


2013. aug. 1. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem olcsóbb a lencse, mint a szemüveg, igaz nekem 4-5 évente kellett új szemüveg. A próbalencse 1 hónap.

Macera az elején, sokat kell tanulni, és utána is figyelni rá (karbantartás, tisztítás, viselés, levétel, feltétel) Pluszban a legtöbb embernek max 12 órás lencséje van, tehát kell a szemüveg is mellé (bár te anélkül is látsz azért :D)

2013. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Először 2hetes lencsét adnak.Ez rendes lencse ha panasz van csak akkor kell vissza menni vizsgálatra.Ha kényelmes a lencse bármikor vehetsz recept nélkül azon az optikában ahol megvizsgáltak.Ha napi vagy tartósabb pl 1havi lencsék hordásához mindig új vizsgálat kell,anélkül nem válthatsz másfajtát.A lencse maga nem drága,3havit kell megvenni ami kb 12 e ft.Mégis kb 20e ft-ba kerül mivel az első kontaktlencse ápolószer 8e ft és nem tudsz mit tenni ezt kell megvenni.. Nekem hamar szárad a szemem érdemes így erre alkalmas szemcseppet venni már csak az végett hogy kibírjon egy napot a szemedben a lencse,ezáltal észre sem venni hogy szemüveges vagy én nagyon szeretem nem adnám semmi pénzért.Amúgy fokozatosan kell szoktatni a szemet a lencséhez,érdemes vizsgálat elött ha tényleg belevágsz szemüveget viselni mivel ott nem csak megtanítják már lencsévek a szemedben mész haza.Bár csak pár órát lehet benne hagyni majd minden nap 1-2 órával többet.. Annyi hogy van akinek hozzá szokás mellett is csak kb 6órát bír a szeme de ez nagyon ritka.Ha mindent betartasz amit mondanak szuper dolog lesz.Most pedig írok egy olyat amiért sokan szidhatnak majd de szoktam netröl rendelni.Ez am azért nem mondható rizikósnak mert más nem használhatta mivel ha levegöt kap a csomagja,megbontják fél óra alatt kiszárad és nincs lencse így fertözést nem kockáztatok.Megnéztem az optikában felírt lencsék adatait és 3500 ftért vettem 5db havi lencsét amiben még aludni is lehetne.Ez üzletben 13-14e körül lett volna.Tisztító folyadékot már gyógyszertárban veszek kb 2000 ft-ért.
2013. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak a második hozzászólót szeretném kiegészíteni. A netes rendelés ellen sokan azt hozzák fel, hogy így nem jársz el rendszeresen (évente) kontrollra. Ha ez megvan, akkor nyugodtan rendelheted ugyanazt a lencsét, amit az optikában adtak - harmadannyiért.
2013. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Én ma kaptam meg a próbalencsét. 4000 volt a vizsgálat + 3000 a folyadék. A "rendes" lencse majd 10.000 lesz három hónapra. Amikor legelőször raktam be, sokat vacakoltam vele, viszont szerintem a kivétele nehezebb. Két órámba került, mire mindkét szememből kivettem a lencsét.... De abszolút megéri.:) Kezdetben kicsit kényelmetlen (mintha bogár lenne a szemben), de megszokható. Egy próbát megér!:)
2013. aug. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!