Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések! SOS! Veletek...

Kontaktlencsések! SOS! Veletek is történt már ilyen?

Figyelt kérdés
A balatonon voltunk nyaralni a napokban. Bele mentem ,,fürdeni" igazából inkább csak megmártozni a vízbe, mert nem mentem olyan részre ahol a fejemet már elepte volna víz, mivel benn volt a lencsém, és nem szeretem volna hogy víz érje. Az optikusom mikor kontaktlencsés lettem, meg hagyta hogy víz ne érje. Aztán ugráltak melletem a gyerekek, és a csobbanás által víz fröcsent a szememebe. Egyből kijöttem, és persze mikor a szállodához vissza értünk azonal kivettem és a tratójában tettem. Lehet hogy én vagyok túl aggogó, vagy túl komplikálom, d eiylenkor nem tudom mi van?! :( ez volt az utolsó lencsém, még nem érkezett meg a következő havi, és nem láttok, a szemüvegem meg eltörött, azt is mot csináltatom. Addig vissza tehetem még? Mert a balaton víze azért még se oylan tiszta....nem kapok valami szemfertőzést vagy ilyesmit??? kérem aki ért hozzá vagy van iylen tapasztalata, valami tanácsot adjon legyen szíves!!!!

2013. aug. 19. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom van ilyen folyadékod hozzá, szerintem azzal simán megtisztíthatod, és vissza is teheted.
2013. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze! Ha nem mosta ki a szemedből, de még ha ki is mosta és elkaptad és betetted a fertőtlenítőbe, akkor oké. De ha ki se mosta, akkor überoké.
2013. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fertőtlenítő folyadék erre való, hogy tisztítsa. Nem lesz gond, nem kapsz el semmit.
2013. aug. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A folyadékok csak tisztítanak, minimálisan fertőtlenítenek!

Ez egy korábbi gyakori kérdések oldal

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__egyeb-kerdes..

Ez egy másik, ahol a kérdező a Balatonban fürdött a lencséjével

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__egyeb-kerdes..

Esetleg privátban érdemes megkérdezni tőle, hogy mi lett a szemével/lencsével!

2013. aug. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Harminc éve hordok kontaktlencsét. Ezalatt jónéhányszor belefröcsköltek a szemembe különböző strandokon, a Balcsin is, de sosem jutott eszembe, hogy emiatt kivegyem.

Az is számtalanszor előfordult, hogy a munkahelyemen kellett betenni, és elejtettem, bele a koszba. Leöblítettem a csapnál, és be a szemembe, nem volt más választásom.

Az is megesett többször is, hogy a szemembe repült egy muslica, és a szememben lehelte ki a lelkét, gondolom ez sem tett jót a lencsém steril voltának, de sokszor órákba telt, míg olyan helyzetbe kerültem, hogy ki tudjam venni a lencsét, és legalább a csap alatt leöblíthessem.

Soha nem volt kötőhártya-gyulladásom.

A szembe óhatatlanul belekerülnek kórokozók a levegőből is, nemcsak a vízből. A szervezet immunrendszere általában legyőzi ezeket, erre van kitalálva. Gyulladás akkor lép fel, ha a bacik erősebbek.

Szóval szerintem ha egy napig a fertőtlenítő folyadékban tárolod a lencsédet, nyugodtan beteheted.

2013. aug. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pár csepp vizet szerintem azonnal ki is pislogsz, nem lesz tőle semmi baja a lencsének. Én nyaraláskor ki sem vettem a lencsémet 2 hétig, minden nap állandóan tóban pancsoltunk, a lencsének sem lett baja, meg a szememnek sem. Úszni is lencsében szoktam, minden héten, sokszor még a víz alatt is kinyitom a szemem, de sose volt emiatt semmi baj. Persze ezt nyilván ne csinálja senki aki normális mert kimoshatja a víz a lencsét.
2013. aug. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!