Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy zajlik a kontaktlencsére...

Hogy zajlik a kontaktlencsére való átállás?

Figyelt kérdés

13 éve vagyok szemüveges, nagyon régi álmom már a kontaktlencse, de irtó szemfóbiám van. Biztosan megszenvednek majd velem, de elszánt vagyok. Kértem is már időpontot. Lényegében arra lennék kíváncsi, mi vár rám? Tavaly voltam utoljára szemésznél, úgyhogy gondolom vizsgálattal kezdődik, hogy jó-e még a mostani dioptria, meg ahogy olvastam, bemérik a görbületet is.

Aztán a doktornő/eladó felteszi a próbalencsét, és sétálnom kell benne? Mikor kell nekem megpróbálni behelyezni? És mi van, ha órákig nem sikerül? Vagy kiderül, hogy abszolút alkalmatlan vagyok rá? Kérem, aki járt már hasonló cipőben, ossza meg velem a tapasztalatait e téren. Előre is nagyon köszönöm!


2013. aug. 25. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi gond. Nem a doktornő fogja fel helyezni, hanem te. Ő elmagyarázza, hogyan kell. Eléd tesz egy tükröt és mutatja adj lépésről lépésre. Semmi ördöngősség nincs benne. Hamar megtanulod ne félj.

Kapsz egy próbalencsét, amihez fokozatosan kell hozzászoktak ős a szemed.

Első nap egy órát lehet fent, a második április kettőt, és így tovább. Ha nem lesz semmi gond vele egy hét után már vígan hordatod is.

2013. aug. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először a szemész helyezi fel a lencsét,közben elmondja és megmutatja,hogy mit hogyan kell csinálni. Utána majd neked is meg kell próbálnod berakni. Egyébként egyáltalán nem nehéz fölhelyezni,mert a lencse ha már bent van akkor a helyére csúszik magától.
2013. aug. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, első vagyok, a billentyűzet néha megzakkan és átváltja a szavakat, de remélem érted, amit írtam.

Olyan nincs, hogy alkalmatlan vagy a kontaklencsére, a nővéremnek van valami probléma a szemével, nem hordhat egyszerű lencsét, de van megoldás, speciális lencsét kapott, ami jól illeszkedik a szemére.

2013. aug. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valóban lesz vizsgálat, görbülettel együtt. Itt fog az is kiderülni hogy viselhetsz e lencsét egyáltalán. Majd TE fogod feltenni magadnak a próbalencsét, mégpedig úgy hogy az eladó fog megtanítani rá, majd arra is hogy szedd le. Először nehéz lesz (a szem azon reflexe miatt hogy ha valami hozzáér egyből lecsukódik) de nekem pl. egy hét után már olyan rutin dolog volt mint a fogmosás. Elmondja majd azt is hogy milyen helyeket kerülj ha használod, hogyan tisztítsd, naponta legfeljebb hány órát használhatod stb.

Ezután ha minden oké megbeszéltek még egy időpontot, hazaviszed a próbalencsét (meg a tisztítófolyadékot) és a következő pár napban azt használod minden nap (hogy kiderüljön van e valami probléma a viselésével), majd visszamész arra az időpontra amit megbeszéltetek, felteheted a további kérdéseidet stb. és akkor vásárolhatsz még lencsét.

2013. aug. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a szupergyors és hasznos válaszokat. :)

Most megnyugodtam.

2013. aug. 26. 00:52
 6/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg csak agyban paráztam rá, ott dől el minden. Majd erősítem a tudatomat. :D
2013. aug. 26. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!