Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek ezt kis cilinder...

Szerintetek ezt kis cilinder értéket elhanyagolhatom?

Figyelt kérdés

Szóval szemüveges vagyok, már egy éve.

J: -1,00 Cyl: -0,5

B: -0,75 Cyl: -0,5


A fokokat nem írom ide, mert lényegtelenek most.

A szemüvegnek elég sok hátránya van, és nem sok előnye sajnos. Mindig ráesik az eső, mocskos lesz, beporosodik a nap végére, és ha nincs törlő nálam, akkor csak szétkenem. :D


Kontaktlencsére szeretnék váltani, csak az a gondom, hogy a tórikusak elég húzós árúak... Nem tudnám kifizetni magamnak sajnos. Szerintetek nagy gond lenne, ha nem tórikus lencsét választanék? Amúgy eddig 3 szemész vizsgált meg, és a cilinder értékek között voltak eltérések. Ebből 2 azt mondta, hogy csak az egyik cilinderes, és 1 azt, hogy mindkettő (nála csináltattuk a szemüveget).


Egy elméleti kérdésem van:

Ha a lencse elforog a szem felszínén, akkor miért kell megadni a tórikus lencséknél a szöget? Az oldatban is elfordul, így nem nagyon lehetne pontosan betenni.

Ugye az eltérő törőerő a cilinderes lencse esetében a lencse közepének pontjában van elforgatva. Így mindegy lenne, hogy 10°-os a Cyl, vagy 110°-os, nem?


A válaszokat előre is köszönöm

17F


2013. szept. 26. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj be egy optikába, vizsgálatot csináltass és kapsz próbalencsét. Ott majd meglátod melyik lesz neked jó.

A kisebb cilinder elhanyagolható ugyan, de nem fogsz tökéletesen látni nélküle. Viszont van akinek kéne de nem is bírja, más mint a szemüvegben. Nekem tórikus kontaktlencsétől állandóan hányingerem volt. Szóval hiába kéne, nem tudom hordani. Sima lencsével meg csak 90%-os a látásom. Nekem ugyan elég, de a legtöbb embernek nem hiszem.

2013. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és az ilyen lencséknek van egy súlypontja, így nem forog el a szemeden összevissza.
2013. szept. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Embere válogatja. Nekem az egyik szemem 0,75-ös cilinderes, a másik nem, de a szemüvegemen azért azon is van. :D Lencsét szférikusat hordok most, nem tökéletes a látásom, de két szemmel a jogsihoz szükséges felett van így is. Viszont nálad lehet nem így lesz, és fájna tőle a fejed, vagy akármi. De mivel a próbalencse ingyen van, kipróbálhatod mindkettőt, ha az optikus szerint jó simával is a látásod, és téged sem zavar, akkor nincs gond.

A cilinderes lencséket pedig ügyesen megcsinálják, hogy a helyére kerüljön és ne nagyon forogjon el, tehát nem mindegy. Épp ezért olyan drága, sokkal bonyolultabb a gyártása és kevesebbet is kell gyártani 1-1 típusból.

2013. okt. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elhanyagolhatod, a mindennapi életben nem fog zavarni, nekem a fejem sem fájt, sőt, távolra erős fényben tórikus lencse nélkül is tűélesen látok.

Viszont pl. olvasásánál nagyon zavar, néha összefolynak a betűk. Meg akármit csinálok, közelre nézéskor piszkosul zavar, hogy nem tórikus a lencse.

2013. okt. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!