Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Aki egyik szemével tompalátó...

Aki egyik szemével tompalátó gyerekkorában milyen rossz élményei voltak? Iskola?

Figyelt kérdés
2013. nov. 12. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:

A szüleim későn vették észre, igazából a tompalátás lényegével sem voltak tisztában.


Élmények:

Általános iskola:

félszemű görcsnek, pápaszemes kígyónak, félvaknak, nyomoréknak hívtak a kedves osztálytársaim, akik egyébként nemrég szerveztek osztálytalálkozót

Gimnázium:

Sajnos a tompalátó, főleg ha nem kezelik időben sohasem lesz jó labdajátékos, nincs igazán tökéletes térlátás!

Agyon szekált a sok aberált osztálytárs a röplabdázással a középiskolában. Elég nehéz volt egyáltalán beletalálni a labdába, nemhogy játszani.

Felnőttkor:

Mivel a hajlam öröklődik, a saját gyerekeimet korán vittem orvoshoz. Még jóval óvoda előtt lekerült a takarás, valószínűleg az iskolában általános végére lekerül majd a szemüveg is.

A saját gyerekeimben legalább a tompalátás nem alakít ki kisebbségi érzést.

2013. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a jó szemeddel hogy látsz? Mit dolgozol?
2013. nov. 12. 13:10
 3/6 anonim válasza:
Nekem már 7 évesen is “későn“ vették észre... szoval onnantol kezdvetapasztani kellett.... arre emlékszem hogy annyit csufoltak hogy mindig leesett mert elázott az a ragacs ami fenn tartotta.... mindig félszeműnek csufoltak. Most tini (17 éves vagyok) létemre kiderült hogy a hülye szemhibáim miatt a legnagyobb álmomat vették el tőlem azt hogy mentős lehessek...
2013. nov. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudnál még nekem segíteni? Pontosan mi a szemed problémája? Tanulással kapcsolatban milyen nehézségeid voltak? Most mit dolgozol? Köszönöm!


Fénytörési hibája volt, pluszos szemüvegem van most is. 6 éves koromtól hordok szemüveget +9 +10 dioptriáról csökkent +3 és +5 dioptriára. Takarni egy évig kellett.


Egy szálloda titkárságán dolgozom, gyakran ülök számítógép előtt is. A tanulással kapcsolatban nem voltak nehézségeim, kifejezetten szorgalmas voltam és szerettem tanulni, magolni is. A továbbtanulás is jól ment, bár a vizsgaidőszakok végére nagyon elfáradt a szemem. Vezetni is tudok, és szeretek is. A legfontosabb dolog, hogy csak a labdajátékok terén van gondom, gyakrabban fordul elő, hogy egy pingpong ütővel pl nem találom el a labdát.


A tompalátás kikezelhető még ennél is jobban, ha már csecsemő koromban kaptam volna szemüveget akkor lehet hogy csak 1-2 dioptria lenne rajtam.

2013. nov. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És azt nem írtam félhomályban hamarabb elfárad a szemem, sokan szeretnek ilyen fénynél dolgozni, én viszont minden nap hosszú távon nem tudok.

Szerintem a tompalátóknak szükségük van az átlagosnál jobb világításra, de azért erre nem mernék megesküdni.

2013. nov. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 14. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!