Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Zöldhályogos a szemem, meggyóg...

Zöldhályogos a szemem, meggyógyulhatok ebből a betegségből?

Figyelt kérdés

z utobbi években fokozatosan romlott a szemem, ezért kéthete elmentem a szemészetre, hogy a 2,5-es szemüvegemet kicseréljem. Nagy meglepetés ért: kezdődő szürke és zöldhályog van a szemeimen/különösen a balszemem terhelt, azzal alig látok/ most egy hónapig csepegtetek, s ujabb vizsgálat jön.Érdekelne,ha van köztetek olyan,aki hasonló betegséggel küzd,vagy küzdött,hogy az orvosi praktikák mellett,milyen életviteli-táplálkozási,stb..... tanácsokat tudtok adni.Van olyan zöldség,gyümölcs aminek fogyasztása lassítja a kifejlődését?Előre is köszönöm a válaszokat....

Kérdőjelekkel vagyok tele????????????????????


2009. dec. 9. 06:43
 1/6 anonim ***** válasza:
A szürkehályog műtéttel tökéletesen orvosolható,hiszen a szemlencsédet,távolítják el,és kapsz helyette egy újat.Ezzel teljesen jól fogsz látni.A zöld hályog neve megtévesztő,mert az nem hályog,nem látható,hanem emelkedett szemnyomás,ami a látóideget nyomhatja el.Ennél a betegségnél a legnagyobb baj,ha nem ismerik fel.De mivel nálad igen,így szemcseppeket fogsz rá kapni,ami alacsonyan tartja majd a szemnyomásodat,és nem következik be a látóideg romlása.Étel,ital megkötés nincs,mindent lehet.Kimondottan olyan sincs,ami tutira jó lenne,nincs összefüggés.Ha könnyezik,viszket,szúr,piros,akkor meg kellene méretni a dokival,mert lehet picit emelkedett,és nem jó nyomás alatt hagyni.Ne végezz fordított testhelyzettel járó gyakorlatot,ne ugrálj,ne lovagolj,és semmi olyat,ami nagy rázkódással jár.Ez egy tökéletesen kezelhető betegség,nyugi.
2009. dec. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Újabban van műtéti lehetőség is, lézerrel műtenek, de nem tudom, hogy hol. A könnycsatornán át létesítenek kifolyási lehetőséget a túlnyomást okozó folyadék számára.
2009. dec. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket,különösen az első adott bíztatást...
2009. dec. 9. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:
A zöldhályogod nem romlik tovább, ha kezelteted cseppekkel stb. A szürkehályog műtét az egy (ma már hétköznapi) CSODA.Nekem mindkettő van, fontos, hogy a zöld-örök törődést igényel!
2009. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia! 16 éves vagyok és nekem mind2 szememen nyilt-zugú zöldhályog van.. állitolag öreg kori betegség de... ezekszerint nem.. szeművegem nincs, hanem nekem az orvos irt fel Xalatan szemcseppet és minden este 1-1 cseppet kell csepegtetni. nekem a szemnyomásom is magas volt akkor 22/23 a normál 16/15. akkoriba sokszor fájt a fejem és alig láttam... de miota használom szerencsére nincs semmi bajom.. olyan étel nincs ami lelasithatja sztem : ) remélem tudtam segiteni!
2009. dec. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Te jó Isten! Már 16 éves korban is jelentkezhet?

Akkor nem kesergek,mert különben is mindenki biztat,hogy csepegtetni kell,s rendben ,szinten tartható....

Köszönöm a válaszokat!

2009. dec. 13. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!