Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha veszek egy 30 napos kontakl...

Ha veszek egy 30 napos kontaklencsét, akkor azt a harminc napot mondjuk fél év alatt is összeadhatom? Nekem csak egy- egy alkalomra kéne egyébként elvagyok szemüveggel.

Figyelt kérdés
2009. dec. 14. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem. Ha felnyitod a csomagolását, onnantól számítva harminc napig jó. Ha egyszer sem teszed fel a szemedre, utána akkor is el kell dobnod. Ha csak ritkán használod, vegyél inkább egynapos használatú lencséket. Azt reggel felteszed, este meg eldobod.
2009. dec. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 issti ***** válasza:
100%
Csak megerősíteni tudom az előttem szólót. A 30 nap meg véletlenül sem azt jelenti, hogy addig folyamatosan fenn lehet a szemen, bármit is írnak a reklám anyagokban, el ne higgyük!
2009. dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Nekem a szemészem mondta, hogy 30 napig folyanmatosan fent lehet, így is hordom már évek óta mindig vizsgálják a szemem, de eddig még semmi bajom sem volt. Szerintem jobb, mintha mindennap turkálnék a szememben.
2009. dec. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
nekem fél éves volt és 2 volt rajtam már 1 éve hogy megvan és az orvos monta ha megnézi mikroszkópal akor még lehet jó és hordhatom és akor nem kel ujat veni
2009. dec. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi erre voltam kíváncsi.akkor veszek egynaposokat.
2009. dec. 15. 20:11
 6/6 issti ***** válasza:
100%

15:21!

Keress másik szemészt sürgősen, aki tájékozottabb, vagy nem a lencse gyártója finanszírozza a nyaralását. A lencse valóban egész jól elviseli az egy hónapos folyamatos használatot, de a szemen NEM. Az ilyen lencsék 30 napig használhatók úgy, hogy néha (!!) lehet benne aludni ha olyan helyzetbe kerülsz, de állandóan biztosan nem. Akár évekig is érezhető gond nélkül használhatod folyamatosan, de a következmények nagyon nem szívderítőek. Ne magadon próbáld ki, mert a fejedet fogod verni a falba, hogy lehettél ekkora hülye. Lencsét lehet cserélni, de szemet nem!

2009. dec. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!