Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Air Optix Aqua-ra váltanék...

Air Optix Aqua-ra váltanék Biofinity lencséről mert ez nem vált be eléggé. Maradhatok-e ugyan azoknál a paramétereknél?

Figyelt kérdés

Lassan harmadik hónapja, hogy kontaktlencsét hordok. Eddig Biofinity-t hordtam és még van is két hónapnyi adag belőle. 8.6-os görbületem van, az egyik szememre tórikus lencse kell. Többször van, hogy a lencsém szúr egy kicsit, vagy elhomályosodik egy-két percre a kép az egyik szememen aztán jó sok pislogás után helyreáll. Mindkét lencse sértetlen, minden nap új folyadékban van és rendesen kezelem. Többen ajánlották már az Air Optix Aqua-át. Szeretnék átállni rá, hátha jobb lesz a szememnek. A kérdésem az volna, hogy szerintetek mitől lehet, hogy ilyen problémákkal küzdök, illetve ha rendelnék Air Optix Aqua-át akkor megrendelhetem-e ugyan azokkal az adatokkal amikkel a Biofinity-m most van? Akkor is jól fog-e illeszkedni és funkcionálni?

Köszönöm előre is!



2014. márc. 28. 09:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi agresszió nem volt abban, hogy nem menne vissza oda. Ez egyszerű nemtörődömség: úgy kiadni egy lencsét, hogy előtte teljesen mást hordott az illető. Szemorvos mondta nekem, hogy még azonos gyártó különböző típusú lencséi között is nagy különbség van. Van, hogy egyik lencséből kb 1 dioptriával erősebb/gyengébb kell, mint a másikból a tisztán látásért (pl. nálam is). Egyébként nagyon ritka, hogy minden paraméter egyezik. Az anyaga a legtöbbnek különböző, nézz utána.
2015. jan. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ja, és ezt tapasztalatból írtam. Nekem is kiadtak teljesen másfajta lencsét illesztés nélkül, kifezettették velem az egyhavi adagot (4 ezer forint volt) és két nap után dobhattam ki, mert bevéresedett tőle a szemem.
2015. jan. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!