Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az 5 hónapos kisfiam jobb...

Az 5 hónapos kisfiam jobb szeme gyakran váladékozik. Valaki el tudná mondani részletesen hogy hogyan zajlik és mire számítsak?

Figyelt kérdés

általában ha kijön akkor este vagy éjjel, nappal nem. Kértem időpontot szemészetre ahol látatlanba azt mondták hogy átmossák a könnycsatornáját. Én nagyon durva dolognak tartom ezt a beavatkozást, de úgy tűnik szükség lesz rá.

Utána marad-e vmi nyoma? esetleg kockázatos a beavatkozás?


2014. júl. 24. 15:03
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocs a lényeget kihagytam, hogy a könnycsatorna átmosás folyamatára vagyok kiváncsi részletesen. :)
2014. júl. 24. 15:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon durva beavatkozásnak LÁTSZIK.

Nem marad nyoma, nincs kockázat.

A gyereked végig fogja üvölteni, erre készülj fel, ugyanis le kell fogni a testét és a fejét is. Kap érzéstelenítő szemcseppet, nem fog fájni neki.

Ha lehet (és mered és van elég fizikai erőd hozzá), akkor jó lenne, ha a te öledben lenne a pici, te fognád le. Ha nem engedik, akkor is mindenképpen legyél a gyerek mellett (jogod van hozzá, nem tilthatják meg!), ugyanis neki nagyon fontos lesz, hogy hallja a te nyugodt hangodat. Beszélj hozzá végig.

Maga a beavatkozás. Ilyenkor fiziológiás sóoldattal mossák át a könnycsatornát. A csatornába befecskendezett folyadék a garaton át távozik.

Leírom, de ne ijedj meg: egy bazi nagy fecskendővel egy jó hosszú tűszerűséggel (de nem az!) juttatják a fizsót a csatornába.

Ha szerencsések vagytok, akkor kb. 2 perces beavatkozás.

Annyira szarul hanzik az egész, de félj tőle. Ha azt mondják, meg kell csinálni, ne rémülj meg.

Én ezt több, mint tízszer csináltam végig a lányommal! Volt, hogy én adtam oda a fecskendőt a doktornőnek.

Még vmi: ilyenkor a gyerek megpróbálja becsukni a szemét. Steril gézapot tesznek az alsó és felső szemhéjra, hogy ne csússzon, amikor széthúzzák a szemhéjakat. Előfordulhat, hogy egy kicsit bevérzik, horzsolás lesz a szemhéján.

És: lehet, hogy meg sem kell csinálni. :)

2014. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Sokat segít, hogy nagyjából fel tudok rá készülni lelkileg :)
2014. júl. 26. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!