Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Napokba sokat gondolkoztam,...

Napokba sokat gondolkoztam, hogy lecseréljem a szemüvegem kontaktlencsére, belevágjak vagy inkább maradjak szemüveges?

Figyelt kérdés

+3.5-ös a dioptriám, és azért is filózok már ezen mivel mindennapos torna órák miatt le-föl kéne vennem a szemcsim,meg félek,hogy eltörik ha véletlenül fejbe rúgnak.


Mit javasoltok?



2014. szept. 1. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki és döntsd el melyik jobb. Kontaktlencse vizsgálathoz jár egy pár próbalencse.

Nekem 5 éve lett kontaktlencsém, azóta egyszer sem vettem fel szemüveget. A lencse milliószor jobb nála minden téren.

2014. szept. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Igen,nekem abból van elegem,hogy mindig repül a szemüveg ha alvásnál leteszem vagy épp fejbe rúgnak...

2014. szept. 1. 18:24
 3/7 A kérdező kommentje:
+3.5-ös dioptriára adnak kontaktlencsét?
2014. szept. 1. 18:29
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

ha véglegesen meg akarsz szabadulni a szemüvegtől akkor a lézeres szemműtétet ajánlom. igaz, nem a legolcsóbb mulatság, de hosszú távon nagyon megéri. bátyámnak volt kb 4 éve és messze neki van most a legjobb látása a családban. :D előtte 6 éve volt kontaktlencsés és jó sok pénz ment rá.

szerintem mindenképpen olvass utána, hogy neked való-e a dolog és ha van rá keret és bevállalod akkor sokkal jobban megéri :) bátyám is örül, hogy megcsinálta, azóta sincs panasza rá

a műtét maga pedig kb 10 perc, utána mondjuk 1 hétig eléggé kellemetlen és nagyon érzékeny a szem, azt túl kell élni

szóval szerintem gondolkozz el rajta mert a kontaktlencse is tud macerás lenni

2014. szept. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok

azt el felejtettem mondani, hogy viszont a szem műtétet csak egy bizonyos kor felett végzik el. szóval ha még gimis vagy általános iskolás vagy akkor mindenképpen csak kontaktlencsében gondolkozz egyenlőre :)

2014. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom még 2 évet kell várnom a mütétre mert csak 18 évesen lehet,igaz?


Anyagiakba megoldható a dolog.

2014. szept. 1. 18:46
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,még pici vagyok akkor a mütéthez,ezt végülis gondoltam.
2014. szept. 1. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!