Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse, vagy szemüveg?...

Kontaktlencse, vagy szemüveg? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

17/F vagyok és a szemüvegem már nagyon sokszor kiakasztott!

Vagy a szára,vagy az orrvédő,vagy a lencse,de valami biztos szétesik rajta egy idő után!Most az orrvédő.Életem során kb 6 szemüvegem volt,ha nem több.Én a kontaktlencsén gondolkozok és,hogy azzal nincs ennyi gond!

Szerintetek?

És mit jelent az,hogy egy hetes,vagy egy napos kontaktlencse?


2010. febr. 8. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

szia!


Ha így érzed, akkor inkább kontaktlencse. Érdemes kontaktológushoz menni. Általában nagyobb "szemüvegboltokban" (pl. ofotért) van ilyen. Ő beméri a szemed , javasol egy márkát, és rendel egy próbacsomagot (legalábbis a hónapos lencséknél van egy egyhónapos próbalencse grátisz, hoyg szokja a szemed meg eldöntsd hogy jó-e?) Az egy hetes lencse azt jelenti, hogy 1 hétig viselheted (nem biztos, de talán éjjel-nappal); a 1 napost meg éjjel-nappal lehet viselni, de csak 24 órán keresztül, utána mindig újat kell betenni-és ez így megy minden nap. Rengeteg info van még, de ezt majd mind elmondják neked!

2010. febr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
96%

Szia!Tíz éve kontaktlencsés vagyok és mondhatom, hogy szerintem ez a világ egyik legszuperebb találmánya.Van szemüvegem is,de igazán a lencsét szeretem. Ha valaki minden követelményt betart semmi gondja nem lehet. Szerintem mindenképpen próbáld ki a lencsét! Biztos szeretni fogod. El kell menned egy optikába v. szemészhez, ott megvizsgálnak és megmondják, hogy használhatsz e lencsét. Ez a szemgörbülettől függ. Majd választotok közösen egy neked megfelelő lencsét. Fontos a légáteresztő képessége és az, hogy minél több vizet tartalmazzon. Azt mondják, hogy az a lencse a legjobb, amit a legrövidebb ideig használsz, azaz az egy napos. Ezt nap végén eldobod, de ezek a legdrágábbak. Vannak egy hetes és havi lencsék is. Ezeket éjszakára le kell venni, de néhány napot lehet is benne aludni. Én már régen havi lencsét használok, ez kb. fél évre 20 ezer Ft. Félévente vizsgálat szükséges. + a tisztítófolyadék, ebből is sokféle van.Első alkalommal megtanítanak a helyes használatra, addig nem mehetsz haza míg egyedül fel nem tudod a lencsét rakni. Tehát anyagi oldalról kell döntened: kb. 50 ezer Ft a kontaktlencse egy évre.

Ezeket figyelembe véve mérlegelj! Sok sikert!

2010. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem fontolóra veszem a dolgot!

Remélem tudom majd használni.

2010. febr. 8. 11:22
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Én 2 hete váltottam lencsékre, hát sokkal jobb mint a szemüveg, csak reggel berakod és kész, nincs vele gond, el is felejted hogy ott van.

1hetes, havi, éves lencse, azt jelenti hogy addig használható aztán venni kell újat (van olyan hogy kiterjesztett viselésű lencse azt ki sem kell venni estére). Menj be egy optikába, elmondanak mindent ott is.

2010. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
csak attól félek,hogy kiesik.nem esik ki?
2010. febr. 9. 23:08
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem esik ki! :) Tőlem is már sokszor kérdezték ismerősök, ugyebár filmekbe lehet látni, de fogalmam sincs hogyan eshetne ki, én alig tudom néha kivenni, úgy tapad a szememre! Amúgy én már jó pár éve havi lencsézek, olyan ami non-stop bent lehet 1 hónapig, nagyon szeretem! Persze először a sima napival érdemes kezdeni.
2010. febr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
és mennyire nehéz berakni?mennyi idő míg megtanulja az ember?
2010. febr. 10. 13:53
 8/14 anonim ***** válasza:
Eleinte el szenvedsz vele, de 3.-4. alkalomra már egész jól fog menni, lehet hogy már elsőre berakod, nem kell igazgatni meg minden.
2010. febr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos infokat!
2010. febr. 10. 22:08
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
még kiegészíteném két dologgal. Az egyik hogy a berakást addig nehéz megtanulni, míg a szemed azon reflexe "megszűnik" , hogy a felé közelített tárgy hatására azonnal csukódik. Ezt a reflexet kell tulképp "kiiktatni", ez a nehéz, nekem 2-3 nap volt míg sikerült a nyitott szemt megőrízni a berakáshoz. Onnan már egyszerű. A másik az, hogy kétféle lencse van kemény és lágy. A keményet nem ismerem, de ez -állítólag- nem tapad annyira a szemre, esélye nagyobb a "kiugrásra." A lágy olyan mint egy hártya , szinte ráfekszik a szemgolyóra; volt hogyha száraz volt a szemem 15 perc múlva tudtam nagy nehezen le sikerült venni. És még valami! Érdemes műkönnyet vagy szemcseppet használni mellé, mert mindkét fajta szárazzá teszi, teheti a szemet! De ezzel együtt 3szor jobban érzem magam lencsében, mint amúgy!:)
2010. febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!