Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek milyen kontaktlenc...

Szerintetek milyen kontaktlencsét vegyek?

Figyelt kérdés
Eddig még csak 1x próbáltam ki, Fitview monthly félét használtam de csak sima +1 +1-et. De annyira tökéletesen nem látok vele, a papíromra az van írva hogy cilinderes a szemem elvileg -0,75 90° mind a kettő, 8.6-os görbülettel. biofinty toric félét kipróbáljam szerintetek? Lehet ez az oka, hogy nem látok a simával tökéletesen? azért vagyok bizonytalan mert a legelsőt elrontották és megvettem fölöslegesen egy 12ezres lencsét és nem is volt jó nekem.

2015. febr. 4. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem látsz vele tökéletesen, miért nem szóltál?

Amúgy meg el kell menni próbalencséért magán, csak úgy nem ajánlott próbálgatni.

2015. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
itt nincs másik doki, kipróbáltatta velem a kontaktlencsét(próba) és csak úgy 12ezret kidobtunk az ablakon mert ő rossz adatot mondott.. utána mondta hogy ezt a fitview-et próbáljam ki, csak annyira nem tiszta a látásom mint a szemüveggel. ezért kérdezem, hogy lehet az az oka,a cilinder?
2015. febr. 4. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Jól megadott cilinder esetén tökéletes látásodnak kell lennie.

Rossz volt az első lencse és ki kellett fizetni? Keress másik optikust, valahol biztos van.

2015. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. febr. 4. 21:47
 5/8 A kérdező kommentje:
ja és még egy kérdésem lenne. tudsz esetleg olyan cilinderes fajtát ami van 8.6-os görbületben?:)
2015. febr. 4. 21:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Ööööööööööööööööööööööööööööööööööö?

Te 1-es dioptriánál kontaktlencsét veszel?


Fél életemet odaadnám bárkinek, ha CSAK ilyen dioptriás lenne a szemem, és 1 forintot sem költenék szemüvegre vagy kontaktlencsére.


Menj egy normális optikushoz, mert egy kontaklencse kb. személyre szabott, tehát ami nekem jó, az nem biztos, hogy neked is jó lesz.

2015. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
engem zavar, hogy nem látok rendesen :$ :D de viszont nem bírom a szemüveget elviselni zavar hogy a fejemen van:D
2015. febr. 4. 21:59
 8/8 anonim ***** válasza:
NE itt kérdezd meg, hogy milyet hordj... Menj szemorvoshoz vagy optikushoz és vele egyeztess... A szem nem játék. Ha rossz kontaktlencsét raksz be (más fajtából lehet, hogy más görbület, dioptria...stb kell), begyulladhat, kiszáradhaz a szemed. Menj szakemberhez!
2015. febr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!