Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az baj, ha nem látok még...

Az baj, ha nem látok még tökéletesen a szemüvegemmel?

Figyelt kérdés
Soha nem volt korábban szemüvegem, 2 hete elmentem egy vizsgálatra, mivel éreztem, hogy nem túl tökéletes főleg a bal szemem. Ki is derült, hogy a bal szemem +1,25, a jobb +0,25. Ma készen lett, fel is próbáltam még a helyszínen, de picit fura volt. Szerintetek megszokom majd? Mivel soha nem volt még szemüvegem, így nem tudom, hogy egyáltalán milyennek kell lennie. Az nem baj, ha most még furcsa? Egyébként sokkal tisztábban látok benne, csak olyan furcsa érzés. Mármint nem is tudom elmagyarázni. :-) Olyan, mintha az lenne a gond, hogy a két dioptriai nem egyezik meg. Picit fáj is a fejem, ha viselem, bár azt mondta az optikus is, hogy ne hirtelen szoktassam meg a szememmel, hanem viseljem 1-2-3 órákat. Egyébként nem csak olvasó, hanem állandó viselésre kaptam. Vélemények, aki esetleg tapasztaltabb? Köszönöm előre is.

2015. márc. 6. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szemüveget meg kell szokni, nem megy egyik napról a másikra, türelem. Tedd azt amit mondtak, hogy szoktasd hozzá a szemed.
2015. márc. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megkaptam az első szemüvegem, akkor nekem is ilyen volt. Legyél türelmes, a szemed hozzá fog szokni. :)
2015. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
az első mindig ilyen,meg kell szoknia a szemednek
2015. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos eltart egy ideig, amíg hozzászoksz. Azért fáj a fejed, mert megterhelő, hogy hirtelen mindent élesebben látsz, sokkal több az információ :) Ha 1-2 hónap múlva is fenn fog állni a probléma, akkor már gyanakodnék a helyedben.
2015. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2015. márc. 6. 18:37
 6/8 A kérdező kommentje:
Viszont, ha én pluszos lencséket kaptam, az mit is jelent pontosan? Hogy közelre nem látok jól, vagy távolra?
2015. márc. 10. 16:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha pluszos lencséket kaptál, akkor nem csoda, hogy zavar a szemüveg. Pluszos lencsét csak olvasáshoz kell hordani, ugyanis közelre nem látsz jól.
2015. márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen ezt már én is tudom, viszont erős is volt a a dioptria, úgyhogy ki kellett cserélni. Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 27. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!