Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencse vagy szemüveg?...

Kontaklencse vagy szemüveg? Ki mire eskűszik?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 8. 09:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

én otthon szemüvegben, utcán kontaktlencsében vagyok.

nekem ez így nagyon bevált.

2015. ápr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Gyémántlány ***** válasza:
100%
Én szemüveg-párti vagyok, persze kicsit igazságtalan ezt mondanom, ugyanis soha nem volt még kontaktlencsém. Nekem ez az egész procedúra túlságosan macerás; betenni reggel, kivenni este, hetekig várni míg megszokja a szemed, stb. Nekem a szemüveggel ilyen gondjaim sosem voltak, szerintem teljesen kényelmes, és ha szépet választasz, még előnyt is faraghatsz belőle. De nyilván ki kellene próbálnom a lencsét is, hogy teljes értékű választ adhassak...
2015. ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

nem kellett hetekig várni, pont az a jó a kontaktlencsében, hogy semmit sem érzel belőle.

a kemény lencse, amiről beszélsz, azzal várni kell hetekig, de azt már szinte senki sem hordja.

a lágy lencséket nem lehet érezni, olyan, mintha látnál. nem párásodik be, nem esik rá az eső. uszodában, sport közben is látsz! én nem látnék szemüveg nélkül, szemüvegben meg nem lehet azt a sportot csinálni, amit én űzök.

egy, amire vigyázni kell, hogy ugye műanyag. a könnygáztól ráéghet a szemre. meg a magas hőt is kerülni kell, pl. sütőbe nem szabad belehajolni.

2015. ápr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi :) Az utolsó válasz hatalmas, könnygáz :) fej a sütőbe :) nagyon jó, Köszi :)
2015. ápr. 8. 12:47
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Kontaktlencsét sose viselő emberek elég furán képzelik el a dolgot, azt már észrevettem. :D Macerás? Kivenni, berakni a lencsét kb annyi mint levenni, felvenni a szemüveget. Nem több. Viszont a lencse jobb, mert nem csak keretek közt látsz hanem úgy mintha semmi baja nem lenne a szemednek. Nem nyomja az orrot, nem kell törölgetni mint a szemüveget, stb. Sokkal jobb minden téren a kontaktlencse. Na meg olyan is van amit elég hetente egyszer kivenni.
2015. ápr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%
Nekem macerásabb a kontaklencse. Amúgy is szemüveggel fényévekkel szebb vagyok. :) De megvan a hátránya is. Bepárásodik, sport, uszoda.....
2015. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 balkalolka ***** válasza:
100%

Szemüvegen a karcmentes réteg simán szétpattogzik hőkülönbségtől.. pl. amikor a 80 fokos szaunából kiugrottam a -20 fokba levegőzni úgy jött le mint a por, és műanyaglencséről még lecsiszolni sem lehet.

Egy sima gőzfürdő-merülőmedence változó is tönkreteszi.

2015. ápr. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
Ha távolra nem látsz - mint én - és rossz a látásod , nagyon rossz, akkor szerintem a homorú kontaklencse kényelmetlen. Nekem 3,5 dioptriát csúszott már el.
2015. ápr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
Otthon szemüveg - ez kb felkelés utánt jelent, reggeliig/zuhanyzásig, aztán ezután napközben kontaktlencse amíg le nem fekszem aludni vagy az esti fürdésig. Bár lencsében is zuhanyoztam már ha napközben kellett (pl sportolás után megizzadva), mert lusta vagyok sokszor kivenni ha ilyenre kerül a sor meg ha utána egyből megyek is el itthonról akkor meg értelme sincs, csak ügyesen kell csinálni hogy ne legyen fürdés után fura bent a lencse.
2015. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem teszek semmit a szemembe, megőrülnék a tudattól is, hogy ott van.
2015. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!