Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Huszonéves kor után is kialaku...

Huszonéves kor után is kialakulhat rövidlátás?

Figyelt kérdés
2015. máj. 22. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze.
2015. máj. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bármikor.
2015. máj. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem 25 éves korom utàn lett rövidlátásom, -1,75-nél járok most pár évvel később. Sajnos fokozatosan romlik, szerencsére nem túl gyorsan.
2015. máj. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem,ilyenkor mi a baj a szemben?olyan volt másik gyermekemnél, hogy serülő kor végére megállt a romlás.Valami szembetegség okozta?
2015. máj. 23. 05:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Romolhat, elég agresszíven öröklődik ez a rohadt rövidlátás ;)


A rövidlátás egy olyan örökletes betegség, ahol a szemgolyó megnyúlik,így az éles kép a retina előtt keletkezne, ha lenne ott vmi, de nincs így a retinán már életlen a kép.


Régebben egyszerű volt, a háborúk szépen ritkították a rövidlátó populációt, de az otthon lévő nők tovább örökítették a betegséget, így a történelem során nem tudott kihalni...


A 2. világháborút követően kb. 10% rövidlátó volt, ez állt a tankönyvekben, majd javították a tankönyveket 25%-ra, de már vannak olyan régiók (kína, USA) ahol 50% feletti a rövidlátók aránya. És nem a kütyübaszogatás miatt, hanem a genetika miatt.


A jövő nagy kérdése, hogy tud-e ezzel valamit kezdeni a génsebészet...


Nekem az anyai nagyapám -6 dioptriás volt (általánosban kezdődött), anyukám -3 (középiskola...)

Nekem 18 évesen jogosítványnál még minden rendben volt. 25 évesen lett meg a második diplomám, minden rendben volt. Majd 28 évesen jogosítványhosszabbításnál lett -0,75 ami romlott kb. 36 éves koromig -1,25-re. Pedig 25 évesen majdnem pezsgőt bontottam, hogy megúsztam a családi átkot :)


(És a rövidlátás nem olyan mint a +-os dioptriák, hogy az ember eröltetéssel, fókuszálással kompenzálni tudja, viszonylag picike - dioptriáknál se lát már rendesen az ember lávolra, és kompenzálni ebbe a -os irányba nem tud a szem...)

2015. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!