Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehetne a megoldás, ha nem...

Mi lehetne a megoldás, ha nem akarok szemüveget hordani?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A mai napon voltam szemészeten és asztigmiát állapított meg a szemész. Utána olvastam kicsit hogy mi ez és azt írtál hogy örökre ilyen marad a szemem kivéve ha szemüveget hordanék, de azt pedig állandóan kellene. Régebben volt szemüvegem, de nem állnak jól az a baj, tényleg nem. Jól láttam benne meg minden, de borzasztóan néztem ki. Váltottam tórikus lencsére, az jobb volt sokkal viszont drága, borzasztóan drága, meg sem éri annyit kiadni értr plusz még a folyadék hozzá ami szintén nem olcsó. Mit csináljak? A szemüvegeknél is a keret a legdrágább amit sosem értettem hogy egy pitiáner műanyag keret ami széttörik ha leejted hogyan lehet 20.000 Ft. A lencse, ami meg a szemet javítja és a fontosabb meg pár ezer forint. Nem tudom mit csináljak, most -0,5-ös dioptria kellene ami nem nagy még. Viszont majdnem minden nap fáj a fejem a sok fókuszálástól de veszettül. Műtéttel nem tudják korrigálni valahogyan? f20

2015. aug. 4. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
kontaktlencse??? vagy lézeres szemműtét? igen drága mindegyik, de a legolcsóbb megoldás a szemüveg és az neked nem tetszett.
2015. aug. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha tanuló vagy, nem tudsz dolgozni iskola mellett és a szüleid nem nyalják ki a segged akkor nekem igenis drága a szemüveg is. A kontaktlencsém 1 hónapig volt csak, de az is majdnem 25000 Ft volt és nem tudtam fizetni. A műtétet meg csak kíváncsiságból kérdeztem, nem mintha meg akarnám csináltatni, nem is lenne rá pénzem.
2015. aug. 4. 16:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Hogy volt neked 25000 ft egy havi lencse? Ém 3 havi adagot veszek 6000-ért! + 3000 a folyadék, de az fél évre elég!
2015. aug. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet azért vot annyi, mert a szaros Vision Expressnél csináltattam, jól átvernek ott is bárki bármit mond. De ez tórikus lencse volt és az eleve 10.000 Ft-tal drágább mint a sima mert ez tórikus, amúgy meg semmi extra nem volt benne. Pluszban megkérdeztem a csajt hogy ajánlana nekem a legolcsóbb szemüvegükből aztán elkezdi mutogatni nekem a 12000 Ft-os kereteket. Ez a legolcsóbb kérdeztem, mondom hülyének nem kell azért nézni. Azt mondta 12000 a legolcsóbb, jó nagy lehúzás, inkább megvakulok akkor.
2015. aug. 4. 17:04
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

2-es vagyok


Én is Vision Expressben veszem a lencsét, a szemüvegeim is onnan vannak, sosem volt velük problémám.

Viszont most ez a 3 lehetőséged van: szemüveg, lencse, műtét, szemtorna (de az pl nekem szart se ért, pedig kisebb gondom van a szememmel, mint neked). Ezek közül a szemüveg a legolcsóbb, de azt nem akarod. Aztán a lencse, azt sem akarod. Utána a szemtorna, de az nem biztos, hogy hat és alkalmanként elég sokba kerül, ha otthon csinálod ellenőrzés nélkül, az meg semmit sem ér. Ezek utàn jön a műtét, de arra nincs pénz. Ezeket a lehetőségeket - a szemtorna kivételével - mind felvàzoltad és elvetetted. Akkor miért tetted fel a kérdést?

Nem akarlak megbántani, de nem ertem.

2015. aug. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem vetettem el egyik lehetőséget sem, csak kifejtettem a véleményemet. Mindegy, mert ha elvetném, ha nem vetném el akkor is a 2 közül-lencse vagy szemüveg-valamelyik kelleni fog majd. De arra is gondoltam hogy megvárom míg a -0,5-ből -1,00 lesz és ha nagyobb lesz a probléma akkor veszek majd lencsét vagy szemüveget. Mert annyira nem gáz még csak fáj a fejem meg kicsit homályos minden.
2015. aug. 4. 17:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Vegyél keret nélküli szemüveget. Ezek tokkal-vonóval 20 alatt vannak és szerintem jobban is néznek ki (alig látszanak, hogy a fejen vannak), igaz kevésbé merevek.
2015. aug. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha fáj a fejed akkor mindenképp kellene valami mert ez egyre rosszabb lesz. Tudom mert én is így voltam. Aztán járkálhattam orvosokhoz a fejfájással ami miatt felkelni sem tudtam reggel meg a szemem is tovább romlott, már -3as lett.

Na mindegy én csak azt tudom ajánlani hogy próbálgass kereteket, aztán ha találsz olyan formát ami jól áll ahhoz hasonlót rendelj neten. Neten olcsóbban lehet csináltatni. Pl nekem 2400 ft-os a keretem. Habár már nem hordom, váltottam kontaktlencsére. Tórikust hordok, 8000 ft 3 hónapra netről rendelve. Nem is látok olyat ami 13ezernél drágább lenne. Optikában persze más árak vannak, mert ott mindent beleszámolnak az árba, még a villanyszámlát meg az ott dolgozók ebédjét is. De ha tudod milyen lencse kell akkor már neten megveheted bármikor. Én túl is hordom szóval fél évig kitart...

És nem baszogatásból de én is dolgoztam suli mellett, hétvégén, szünetekben, vagy amikor tudtam és pénz kellett. Nem szakadtam meg, és lett pénzem a lencséimre meg minden egyébre amire kellett. A szüleim nekem sem vettek sose semmit. Felőlük -3as szemmel is járkálhattam volna életem végéig, nem számít hogy őket sem ismertem meg az utcán csak ha már előttem álltak...

2015. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia.Nekem is hasonló az esetem.Nekem 15éve irtak fel szemüveget bal-1, jobb -1.5. 2017októberben újból szemészetre mentem és maradtak az adatok úgy,hogy nem hordtam sose a szemüveget!És még most is ezek az adatok a mai napig.Viszont társult hozzá 2017 októberben mind a kettö szememre ez az astigmia is cylinder -1.5 mindkettő szememre,amit most igy irt hozzá a szemész.És ezt se hordom azóta se.Fejem nem fáj a tv nézést kerülöm csak mert ott a legerösebb ha messziről nézem.Én szinte el is feledkezem róla,hogy mi a bajom.Pedig már egy 45éves fiú vagyok.Valószinü öröklött népbetegség ez az astigmia mert mindenki magában hordja,csak a szemünk 1-ig tudja kezelni.Talán a 3tól komolyobb a dolog.Amig lehet és nem muszály szerintem szemüveget ne használjon senki mert lehet inkább árt mint használ.Nekem a levételekor olyan homályos látásom van tőle kb1 percig amikor leveszem,hogy várnom kell mig látok szemüveg nélkül is! Próbálj szemtréningeket hátha valamelyik segit egy kicsit.
2018. jan. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!