Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem találom a helyemet, nem...

Nem találom a helyemet, nem tudom mit akarok, sehol sem érzem jól magam. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Ha elérek valamit annak nem tudok örülni. Mindig valami másra vágyom, hogy majd attól a valamitől jobb lesz. Mindig a másik embert nézem, hogy ő milyen boldog, én viszont nem vagyok az. Jártam egyetemre, de otthagytam,mert nem éreztem jól magam. Gondoltam ha otthagyom, jobb lesz. Most munkanélküli vagyok és visszasírom a sulit, de ha visszamennék, ugyanúgy rosszul érezném magam ott. Társaságom,barátaim, párom nincsen. Most munkát keresek, de rettegek hogy valami rosszat fogok ki...

Nagyon el vagyok keseredve jelenleg:( Volt, hogy jobban voltam, de boldog igazán akkor sem voltam. Mindig csak azt tudom elérni,hogy meló, vagy tanulás lefoglaljon, így nincs időm szenvedni. De mikor meglátom hogy más a haverjaival bulizik, vagy van párja,nagyon elkeseredek, és azt látom, semmi értelme annak,amit eddig felépítettem, mert csak elfedi a problémát, de nem oldja meg.

Mit tehetnék? :( Már rengeteg dolgot megtettem...de gátlásos vagyok és nem tudom önmagamat adni,nem tudok megnyílni, így barátokat,párt sem tudok találni, ami igazán boldoggá tenne.

:'(

Itthon a család összes problémáját rám húzzák,én vagyok a bűnbak minden miatt, állandóan baszogatnak és mindig én vagyok a szemét és a lelketlen. Lehet segítene az,ha elköltöznék? Ez az egyetlen dolog, amit még nem tettem meg a boldogulásom érdekében (mert nem volt lehetőség). Csak félek megint az lesz,hogy ettől várom a boldogságot, és nem kapom meg.


Jó tanácsot tud valaki adni? Évek óta járok pszichológushoz, nagyon lassan haladunk. És most visszaestem.

22L


2015. jan. 24. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha évek óta jársz és még nincs eredmény, akkor annak két oka lehet:

1. Nem megfelelő terapeutához jársz, nem megfelelő módszert alkalmaz

2. Csak "beszélgetni" jársz, és nem mersz szembenézni magaddal, a problémáiddal, úgy nem tud segíteni a pszichológus sem...

2015. jan. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ajanlom en is, hogy keress egy uj pszichologust ha ez a helyzet...

En is nagyon hasonlo cipoben jartam. Ha van kedved beszelgetni irj nyugodtan, hatha tudok valamiben segiteni :)

2015. jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hannibal106 ***** válasza:
A változás tényleg segít egy átlagos embernél egy megszokott problémában, nálad nem. Költözz el, legyél önálló, állj ki magadért, érd el hogy megbecsüljenek. A család azzal hogy lehúz, úgy folyvást visszafognak tartani a boldogságtól. Te urald az életed minden pontját ne más. Ja és ne járj pszichológushoz.
2015. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
"Keresd a boldog helyed!"
2015. aug. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Azóta eltelt pár év. Történt valami változás?
nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!