Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsével kapcsolatosan...

Kontaktlencsével kapcsolatosan szeretnék pár dolgot kérdezni. Meddig jó? Melyik a legjobb víztartalmú? Miben kell tárolni? Bővebben: lent.

Figyelt kérdés

Most a butábbik kérdés: ha a féléves lencsét csak párszor teszem fel, akkor ha vissza teszem a tartójába (vagy ahova kell, mert nekem nincs, csak szeretnék, és nem értek hozzá) onnantól számítva egy év elmúltával még jó lesz a lencse??

Még a kérdést sem tudom normálisan feltenni :D

Talán a "szavatosságtól" (is) függ.


A másik kérdésem: miben kell tárolni, hogy kell tisztítani (nyilván a a 2hetes-havi-3havi-féléves-éves lencsékre gondolok) (-: stb.

Válaszokat előre is köszönöm (-:


2010. márc. 13. 15:17
 1/6 anonim válasza:
Szia! Ha 30 napos lencsét vásárolsz akkor azt a felbontástól számított 30 napig lehet használni. Van egy külön kis tárolója és abba kell a folyadék, hogy ne száradjon ki.
2010. márc. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát akkor, ha felbontom, és nem használom akkor csak kárba veszik, mert egy év múlva már nem lesz jó... jól értettem? :-)


Egyébként köszönöm a választ :-)

2010. márc. 13. 15:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Szóval lencsés vagyok megpróbálok 1-2 dolgot mondani.

Ha a féléves lencsét csak 1-szer 2-szer teszed be és utána már nem, akkor is fél évig jó.Nincs az hogy majd félévután megint előveszem és hordom tovább.

Ha lejár az x hónap (1 hónap,3 hónap,félév,stb..kinek milyen van), akkor újat kell venni! Nem hordható tovább! Mondjuk néha pár nappal tovább hordom, ha elfelejtem,ilyenkor még nincs baj.


Ilyenbe kell majd tárolni--> abba a kis kék-fehérbe: [link]

Kék tetejűbe a bal lencsét,fehérbe a jobbat. A mellette lévő meg egy kontaktlencse folyadék,amivel tisztítani kell.

Mindegyik lencsét ugyanúgy kell tisztítani. A nap végén kiveszed, beleteszed a tenyeredbe öntesz rá egy kis kontaklencse folyadékot (nem vizet!) és majd beleteszed a tokba, amiben félig/háromnegyedig van folyadék.


Nekem féléves lencsém van, ami 2 pár lencsét tartalmaz. Az az 3 hónap használat után kidobom a lencsét, és jön a következő 3 hónapos. Ebben nem aludhatok benne. Így kerül 11.000 ft. A folyadék meg 3500 ft.

Folyadékot sűrűbben venni kell.

Remélem segítettem. Ha van még valami kérdésed akkor segítek, már ha tudok. :)

2010. márc. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ!! (-:

Úgyis eszembe fog még jutni valami, úgyhogy a későbbiekben majd ha eszembe jut, felteszem ;) Köszönöm szépen a segítséget!!!!

2010. márc. 13. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hetes van. Ez olyan hogy felbontod és 2 hét után ki kell dobni. Ha használtad ha nem. 2 hét után már nincs meg az a víztartalma ami kéne szóval nem ajánlatos nagyon túlhordani.

Tisztítófolyadékról azt jó tudni hogy van a Rossmannban 700 ft-ért is, és ugyanolyan jó mint az amit az optikában adnak 3000 ft-ért. Azért nem mindegy.

2010. márc. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Valóban nem mindegy... nagyon szépen köszönöm a praktikus és hasznos tanácsokat! (-:
2010. márc. 15. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!