Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan zajlik? Mit kell most...

Hogyan zajlik? Mit kell most tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokára 18 éves leszek és még nem vagyok biztos abban, hogy megakarom-e műtetni a szemem. A dioptria: bal szemem - 4.5; a jobb szemem - 5.0

Egyébként egészen Általános időszakomban (2. osztályban) lettem szemüveges, de azóta csak romlott a szemem. És az az igazság, hogy félek megműtetni a szemem, mert eddig csak videót láttam a lézeres szemműtétről, és igen, bepánikoltam. De amúgy, azon kívül nem tudom, hogy hogy zajlik, tehát valaki részletesen elmondaná nekem, és, hogy muszáj megvárni, amíg 18 éves leszek?

Ja, és a videóra visszatérve, az emberek hogy tudják nyitva tartani a szemüket annyi perc alatt?

Tehát, aki már átesett ezen az egészen, azok segítsenek!

Előre is köszönöm a válaszokat!

:)



2015. nov. 17. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A szemet helyre lehet hozni műtét nélkül, csak persze nem egy délután alatt, hanem kb. 1 dioptria/hó megy le róla mindennapi tornáztatással, étrendkiegészítőkkel:


http://www.youtube.com/watch?v=uuKB7yZrzTo

2015. nov. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál, de nagyon régóta tornáztatom a szemem meg az étrendre is figyeltem, és még mindig semmi. És ezekben én már NAGYON nem hiszek.
2015. nov. 17. 17:20
 3/13 A kérdező kommentje:
Kérem, vki segítene?
2015. nov. 17. 17:35
 4/13 anonim ***** válasza:

A lófüttyöt megy le tornával.

Kérdező, még 6-7 évig gondolkodhatsz, mivel a szemgolyó addig nyúlik még (és ezzel romlik a dioptria), amíg a fej nő. Addig nem érdemes megműteni, mert 2 év múlva megint tehetsz fel egy szemüveget, meg 2x műttetni sem jó ötlet.

2015. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor éljek úgy hogy állandóan a szememben nyúlkálok és "bántom" a szemem? Meg éljek szemüvegesen? Van fogalmad róla, hogy milyen sz*r érzés, így élni? Neked, barátom, nincs fogalmad róla.
2015. nov. 17. 20:29
 6/13 anonim ***** válasza:

A műtétre (érésig), amikor már nem változik a szem geometriája, ha addig kontakt lencsét hordanál?


Mert mi van ha most megműtteted és mivel még növésben lehetsz ezért ugyanúgy romlik tovább, aztán adtál a kakinak egy pofont és megint kell a szemüveg, mert elsietted a műtétet és még romlott tovább.

2015. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Jó, ebben igazad van. Akkor türelmes leszek.

Akkor elmondaná nekem valaki, hogy hogy zajlik? Hajt a kíváncsiság, hogy TI (mármint azok, akik túlestek rajta), hogy éltétek át, stb.

2015. nov. 18. 18:12
 8/13 anonim ***** válasza:
Legelőbb 23, 24 éves korodban tudod megműttetni, mert mint írták az előttem válaszolók, addig romlik a szem és nem ér sokat a műtét. Állítólag nem fáj, és adnak érzéstelenítő cseppet a szembe. Utána érzékeny egy darabig, és csepegtetni kell.
2015. nov. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hu. Akkor nagyon sokat kellesz várnom. :(
2015. nov. 21. 18:03
 10/13 anonim ***** válasza:
25 év alatt nem műtenek. Ha lány vagy, akkor meg várd meg míg szülsz, mert a természetes szülés igen káros hatással járhat a műtött szemre.
2015. nov. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!