Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális, hogy zavar a kontakt...

Normális, hogy zavar a kontaktlencse?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy 1 éve vagyok szemüveges, de végre megjöttek a már nagyon várt kontaktlencsék.

A szemorvos betette az egyik szemembe, de zavarja a szememet, nem annyira vészes, de érzem, hogy van ott valami. Mással is volt ilyen? Megfogja szokni a szemem vagy kell kisebb lencse vagy most akkor mi a helyzet?


A szemorvos sietett ezért nem akartam kérdezösködni ..



2016. jan. 4. 18:54
 1/5 anonim válasza:

Én is kontaktlencsét viselek.

Az első alkalmakkor nekem is hasonló érzésem volt, de később már mikor jól be tudtam őket illeszteni, teljes volt a komfortérzet.:)

Esténként, ha nagyon későig viselem őket, akkor szintén már érzem, hogy jó lenne kivenni őket.

Egyébként ha nem szokod meg és nem kényelmes, akkor mondd meg a dokinak, egy másik típust fog neked adni kipróbálásra.

Azt furcsállom, hogy az orvos illesztette neked be. Ennekmi az oka?

2016. jan. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gondolom azért ő illesztette be, mert nekem elsöre ugysem ment volna.Viszont elmagyarázta, hogy kell és aztmondta, hogy gyakoroljam otthon..

Am köszi a választ, megnyugodtam. :D

2016. jan. 5. 00:51
 3/5 anonim válasza:
Lehet, én azért lepődtem meg, mert nekem első alkalommal is nekem kellett csinálnom, ő meg ott nézte, hogy két órát sz@rakodok vele. :D Nincs mit amúgy.
2016. jan. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lenne szabad érezned. Tíz éve viselek kontaktlencsét, csak akkor zavar:

- ha már a lencse régi, azaz több, mint egy hónapja viselem azt a lencsét.

- ha elszakadt vagy aláment valami

- ha sokat bámulom a monitort, vagy ha egyhuzamban sokat van a szememen. Ilyenkor műkönny vagy kiveszem és az oldatba teszem pár percre.

Friss lencse soha nem zavart.

Szerintem keress másik orvost.

2016. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem addig nem engedtek el anno, amíg be nem tudtam helyezni illetve kivenni a lencsét... (utolsó válaszoló vagyok)
2016. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!