Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit csináljak? Megbolondulok!?

Mit csináljak? Megbolondulok!?

Figyelt kérdés
Amúgy sem vagyok egy nagy szépség (bár mások azt mondják helyes vagyok), de a szemüveg olyan szinten elcsúfit, hogy amikor tükörbe nézek, majd elhányom magam. Az a helyzet, hogy sajnos rövidlátó vagyok és mindig kellene hordanom. De már romlott is azóta a látásom, ezért másik szemüveget kellett venni, de szerintem már ez se jó. Annyira utálom a szemüveget, már úgy érzem magam, mint egy vak. Amikor meg rajtam van, akkor meg elsem tudom mondani mennyire rossz érzés. Egyszerüen szégyenlem. Megvakulni nem akarok, de nem merem felrakni, mert még saját magam előtt is szégyenlem, nem bírom magamat így elfogadni és azt sem akarok hogy mások ezért röhögjenek rajtam, viszont nélküle mar fél méterre sem látok rendessen, csak nagyobb dolgokat. Kontaktlencsém nem lehet, mert minden évben kötőhártxa gyulladásom van (nem tudom miért talán allergia), és anyám azt mondta hogy nincs rá pénz, ha kell megdolgozok érte. Végülis igaza van, de 14 évessen dolgozni? Azon gondolkoztam már hogy kéne másik keret, de valószínű, hogy azt sem használnám mert nem tudom magamat így elfogadni (de lehet, ha tetszene használnám), és anyám azt mondta hogy erre sincs pénz. Mit tudnék tenni?

#szemüveg #csúnya #undor #csúnyaság #csúfolás #szerencsétlen #hányingert keltő #anti-elfogadás
2016. febr. 23. 13:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha segíteni nem tudok, de megértelek. Nem tudom hányas szemed van, de gondolom erős. Velem is hasonló a helyzet. 10 évesen volt először szemüvegem, akkor gyenge volt viszonylag, még simán láttam anélkül is, ezért letettem, majd 12 évesen romlott a szemem fél dioptriát, akkor suliba néha felvettem, ha nem láttam valamit, mondjuk a táblát. Jelenleg 13 éves vagyok és nemrég voltunk szemészeten, 1.75-ös a szemüvegem, távolra nem látok én se, és egy éve még -1-es volt. Gyűlölöm a szemüvegeket. Mindenki azt mondja öltöztet, de ezt én még nem vettem észre. Ismerek olyan lányt, aki szép szemüvegben, de én nem, és nekem sincs túl sok önbizalmam, nemhogy szemüveggel. Nagyon zavar, hogy ennyit romlik a szemem, de sajnos ez a kamaszkorral jár sok embernél. Már utcára is kènytelen vagyok hordani, mert nem ismerném fel az embereket, és az elég ciki lenne, ha mondjuk nem ismerem fel az ismerőseimet.
2016. febr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

a diák munkát neked kell(ene intézni nem anyádnak)


és képnélkül nem igazán tudunk segiteni,mert ugye a szépség relatív és lehet,hogy te hánysz a tükörképedtől de lehet másnak te vagy az állom pasi/csaj.

2016. febr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
húúú. Diákmunka, meg iyenek eszedbe se jussanak. Én nem tudom kik azok a H betűsök, akik egy 14 éves gyereket diákmunkára küldenének. 14 évesen az iskolapadban kell ülni, nem a közmunkások között. Eleinte nekem is ugyanez volt a helyzet a szemüveggel. Annyi külömbséggel, hogy én nem menetem el, csak 15 évesen. Akkor volt-3,5 mindkettő. Mára -4,25 úgyhogy rajtam mindig van szemüveg:). Ezért te se szégyelld magad, csak az első kb3 nap a nehéz. Később azt éreznéd majd cikinek, ha nem lenne rajtad szemüveg:)
2016. febr. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!