Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS! Nem merek aludni, már...

SOS! Nem merek aludni, már megbolondulok ettől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vizsgaidőszakom van és folyamatos gyomorideg, hányinger, és aludni se bírok a rosszulléttől. Ráadásul ma éjszaka azt álmodtam, hogy hányok és arra keltem fel, hogy szinte már öklendeztem, vissza se mertem aludni utána. Szörnyen álmos vagyok, ragad le a szemem, koncentrálni semmire nem bírok, lassan egy értelmes mondatot alig tudok összerakni:D Időm most már van aludni, csak nem merek.
2015. jún. 11. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Valeriana relaxot.
2015. jún. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Még a frontin se segített ezen, még álmosabb lettem, de nem merek aludni.

Amúgy nem szedem, egyedül vizsgaidőszakokban szoktam, amikor szükségét érzem, most is ez volt az első szem

2015. jún. 11. 18:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, ugyanígy vagyok, de tényleg. Én levendula olaj kivonatot vettem, el tudtam aludni valahogy.

Mondjuk nem értem, hogy miért nem mersz aludni?


Próbálj fejben kicsit megnyugodni, mert ez semmi jóra sem vezet. Próbálj időközben olyan dolgokat csinálni ami kizökkent a problémáidból.


Én filmet nézek lefekvés előtt, abba próbálok belealudni, ha nem megy, akkor nekifogok tanulni, akkor nagyon elálmosodom. És kb. így reggel 4-5 körül elalszom, és 7kor felkelek.


Igaz javult már a dolog, leültem magammal beszélgetni, és elmagyaráztam, hogy ez igy nem lesz sikeres vizsgaidőszak.

2015. jún. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!


Én is vizsgaidőszakban vagyok, ahogy elég sokan mások is és persze ez engem is stresszel. Gondolatok, amelyek nekem ilyenkor segítenek:

Mindent megtettem, amit csak tudtam, szóval ha sikerül sikerül, ha nem nem, nekem nem lesz miatta bűntudatom.

Mit számít? Ha nem sikerül, akár pénzért, beülök pótvizsgázni és ott majd fog. De ha mégsem, akkor majd jövőre újra vizsgázok és ott majd biztosan sikerülni fog.

Tényleg olyan fontos ez nekem? Ezek csak papírok és információk, ne hogy már ezen stresszeljek...

Lehetne ennél ezerszer rosszabb is...

Nem az életem múlik rajta.

Maximum kb 1 óra lesz az életemből a vizsga.

Már egy csomószor vizsgáztam, azokat is túléltem.

Egyszer úgy is vége lesz, nem is olyan soká, és jöhet a nyári szünet :D

Tényleg ez a leges legfontosabb dolog az életemben? Ha nem, akkor minek szarjam össze magamat tőle?

10 év múlva vajon fogok-e egyáltalán gondolni rá?


Egyébként gondolj rá úgy, hogy sikerülni fog. Tudom, hogy ez nem mindig könnyű, de sokat segíthet ha pozitívan állsz hozzá.

2015. jún. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Különben meg megpróbálhatnál relaxálni, meditálni, kocogni. Ezek is sokat segíthetnek. És ne úgy gondolj rá, hogy csak elhúzod az idődet, ezek igen is hasznosak tudnak lenni ilyenkor.

Vagy például elalvás előtt pozitív dolgokat mondhatnál magadnak, megerősítéseket, pl., hogy Sikerülni fog. tudom, hogy képes vagyok rá. A vizsgán remekül fogok teljesíteni. Mindenre emlékezni fogok. Ilyesmik...

Esetleg vizualizálhatnád is a vizsgaszituációt. Elképzelhetnéd, hogy leülsz a lap elé, mosolyogsz és remekül érzed magad, mert pont olyan kérdéseket kaptál, olyan tételt kell kidolgoznod, ami(ke)t a legjobban tudsz. És miután végeztél, nagy mosollyal az arcodon nyújtod át a tanárnak. ő meg visszamosolyog rád, amikor egy pillanatra belekukkant a dogádba és elismerően bólint is egyet. Majd tiszta extázisban kisétálsz a teremből és a hazafelé úton egy kelleme elégedettségéréssel telik. Vagy valami ilyesmi.

Remélem tudtam kicsit segíteni.

Utolsó voltam megint.

2015. jún. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!