Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van az ha könnyezik a...

Miért van az ha könnyezik a szemem, akkor élesebben látok? (Lehetőleg értelmes válaszokat szeretnék kapni. )

Figyelt kérdés

Már több hónapja azt vettem észre, hogy ha a szemem könnyezik, akkor élesebb látok addig, amíg újra nem pislogok.

Sajnos egyszerre csak 1, majd picivel később a másik szemem lesz könnyes.

Ha egyszerre történne akkor totálisan élesen látnék, de mivel a kettő külön könnyezik, egy kicsit homályos.

Az érdekelne, hogy ez miért van így.

Gondoltam arra is, hogy azért látok rosszul(rövidlátás), mivel ki van száradva a szemem, mert eddig naponta 0,5-0,7 dl-nyi vizet fogyasztottam.

Ha valakinek volt hasonló kérem írja le.



2016. ápr. 4. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Szemszarazsag. Lehet ra mukonnyet, szemcseppet venni a patikaban.
2016. ápr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kerdesre avalaszt nem tudom, de volt nekem is hasonlo.

Regebben foglalkoztatott ez a dolog, akkoriban, amikor diagnosztizaltak a rövidlatast. Nemcsak könnyezesnel, hanem ha pl hunyorgattam, akkor is jobban lattam iskolaban a tablat.

Feltetelezem, h talan a hunyorgatassal olyan izmokat mozgatok meg, es könnyezesnel is valoszinüleg automatikusan megmozgatjuk ezeket az izmokat, amik eleslatast eredmenyeznek. (?)

A szemtrenerek (Ven Petert hallottam, agykontrollos) szerint a rövidlatast az okozza, h bizonyos izmokat nem hasznalunk, es ezzel inaktivalodik az izom. Ahogy a bicepsz is, nem mindenkinel dudorodik ki... Normal modon azonban tavora nezeskor hasznaljuk ezeket az izmokat, ill. tavol-közelre nezes valtakozasaval, de a mai eletmod mellett kevesebbet, sokan szinte alig, es allitolag ez okozza a rövidlatast. Ebböl gondolom, h könnyes szemnel es hunyorgatasnal meg ezeket az izmokat "dolgoztatjuk".

(?)

2016. ápr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2-es kommentelő, köszi a választ, hasznos volt, mos tmár tudom mit kell tennem.

Köszi :D

2016. ápr. 5. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!