Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse esetén minden...

Kontaktlencse esetén minden nap ki kell cserélni a tárolófolyadékot?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el lencsét használni, 60 ml-es folyadékot adtak hozzá (2000 Ft körül volt). Azt olvastam a tájékoztatón, hogy minden használat után a tartóba új folyadékot kell önteni. Ez igaz? Ha minden nap kicserélem a folyadékot, akkor elég hamar elfogy, a 60 ml-nek a negyede elment egy alkalomra. Az optikus azt mondta, hogy elég 5 naponta tiszta folyadékba rakni. Tényleg ki kellene cserélni minden használat után a folyadékot akkor is ha előtte a lencsét átdörzsölöm a leírás szerint?
2016. jún. 16. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, minden nap ki kell cserélni, különben nem fertőtlenít, és nem oldja le a szennyeződéseket rendesen. Ennek pedig fertőzés lehet a következménye.


Én 20 éve hordok lencsét és minden nap cserélem a folyadékot alatta. 60 ml a lóf..sz! Az utazó mennyiség. Nem is mindennapos használatra van a kis kiszerelés.


Nagy kiszerelést kell venni. Drága. Nekem az kb 1-1,5 hónapig elég.


De a lencse is drága. Ez sajnos ilyen ipar. Vagy marad a szemüveg.

2016. jún. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor mégis igaz amit írtak. És ha nem használom hanem csak tárolom akkor elég 3-5 naponta cserélni? A tájékoztatón ez áll.

Azt hittem, hogy a 60 ml elég lesz sokáig, mivel az optikus ajánlotta a kisebb kiszerelést, illetve ő javasolta, hogy elég 5 naponta cserélni. Viszont utánanéztem, a Rossmannban lehet kapni 360 ml-eset 1000 ftért és állítólag ugyanolyan jó.

2016. jún. 16. 18:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, minden alkalommal cserélni kell a folyadékot. Mivel a lencsén lévő kosz meg minden abba oldódik le, kétszer nem szabad belerakni. Folyadékot meg kb 800 ft-ért lehet venni, 360 ml-es és az elég 3-4 hónapig. Rossmannban, DM-ben is van.
2016. jún. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm a segítséget, holnap veszek is, mert ez a 60 ml semmire sem elég. :)


És ha mondjuk 1 hétig nem hordom a lencsét akkor milyen gyakran kell cserélni a folyadékot? És ha kicserélem passzív állapotban akkor is át kell dörzsölni a folyadékkal vagy akkor elég csak kicserélni alatta?

2016. jún. 16. 18:31
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

mielőtt veszel valami olcsót!

2016. jún. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!