Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek! Milyen tevékenys...

Szemüvegesek! Milyen tevékenységhez nem hordjátok a szemüveget?

Figyelt kérdés

Fürdésen, sportoláson kívül..

Tegnap kaptam meg a szemüvegem, és még kezdő vagyok ilyen téren.

Mikor érdemes levenni még?



2016. aug. 19. 21:38
1 2
 11/13 anonim válasza:
Ez dioptriàtól függ. Mivel nekem -6 os így csak akkor nincs rajtam ha kontaktlencsébe vagyok vagy alszom . Mivel te most te kezdő vagy és gondolom minuszos így -1 nél nem lehet rosszab a szemed. Akkor hordod amikor szeretnéd. Én a helyedben nem hordanám nagyon sokat ha látol nélküle. Eleinte csak hébe-hóba felveszed megszokja a szemed és homályosabb lesz szemüveg nélkül, utánna pedig már le se veszed. Te tudod.
2016. aug. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nemcsak a diptriától függ. a cilindertől sokkal jobban. Az ugyanis elcsavarja a képet. Nekem annyira, hogy nem gyártanak olyan kontaktlencsét. Inkább azt mondom egyszerűen attól függ, hogy látsz-e normálisan, vagy levered a poharat az asztalról nélküle.


Nem hordom a szemüveget, ha vizes dolgokat csinálok (fürdök, strandolok) vagy olyan tevékenységet végzek, amihez nem kell élesen látni. Ezek közé tartozik az alvás, a szex és a zenehallgatás is. Na jó, nem veszem fel, ha WC-re megyek reggel, vagy az első kávémat próbálom összehozni pizsamában. Felébredéskor még valamit látok, de aztán rádöbbenek, hogy hamar elvesznek a részletek.

2016. aug. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 24. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!