Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemüvegről szeretnék...

A szemüvegről szeretnék kontaktlencsére váltani. Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Alig több, mint egy éve hordok szemüveget. Az egyik szememre -2.0 -es, a másik -1.5 -ös szemüveglencsét írtak fel. (ha ez számít)

Azt szeretném megtudni, hogy: - milyen időtartamú lencsét éri meg venni?

- ez évente mennyibe kerül?

- akkor is viselhetem, ha az allergiától be szokott gyulladni a szemem?


2010. ápr. 20. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

havi lencsét érdemes venni, hiába vannak nagyobb időtartamra valók, és ha szabad benn aludni ha nem, éjjelre kikell venni. kell a pihenés a szemnek

azért ne vegyél több időre szólót, mert a lencse anyaga elfárad, keményebb lesz, ez csökkenti a komfortosságot, szúr, bök, mindent csinál. ha írsz privátot adok több infót, nővérem optikus.

2010. ápr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha elmész egy optikába,elvégeznek egy vizsgálatot,ami alapján elmondják kaphatsz -e egyáltalán kontaklencsét,és ha igen, megmodják fajtát ajánlanak.olyan 2500 ft egy ilyen vizsgálat ára,legalábbis egy-két éve nekem ennyi volt.
2010. ápr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Itt találsz árakat, vagyis te is kitudod számolni, hogy mennyi lenne ez évente.

Megjegyzem jóval drágább, mint ha szemüveged lenne.

Lehet kérni próbalencsét, ami ingyenes. A boltban lesz egy emberke, aki betanít, hogyan kell betenni, kivenni a lencsét. (kb. 5-600FT lehet)

Mielőtt ez megtörténne, én azt ajánlom, hogy moss alaposan kezet, majd állj a tükör elé, az egyik kezeddel nyisd szét a szemed, a másikkal pedig érj hozzá a szemgolyódhoz (a fehér részhez, sőt tartsd is ott az ujjad pár másodpercig, meg picit csúsztasd is rajta). Ha ez sikerül, utána menj csak el kontaktlencsét venni, mert elkerülsz egy csomó bénázást...

2010. ápr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!