Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lassan szeretnék jogsit...

Lassan szeretnék jogsit szerezni, de az egyik szemem nagyon rossz. Lehet így vezetni? Kontaktlencse megoldás lehetne?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem be a 17-et, és pár osztálytársamhoz hasonlóan szeretnék lassan én is jogsit szerezni. A probléma csak az, hogy a bal szemem nagyon rossz, és egyáltalán nem használom. Ez kb 8 éves koromban derült ki egy orvosi vizsgálat során (előtte senki nem gondolta volna, mert sosem panaszkodtam, nekem sem tűnt fel), akkor kaptam szemüveget, minden nap használtam, de közben sokat romlott a szemem. 14 éves koromig hordtam a szemüveget, de nem láttam értelmét, mert ugyanúgy romlott továbbra is, és nem használtam azt a szemem. (Ez főleg akkor tudatosult bennem igazán, mikor nem tudtam élvezni a 3D-s filmeket :D)

Azóta egyáltalán nem hordok szemüveget, és még mindig nem használom a szemem. Akkor persze igen, mikor a jobb szememet becsukom, de fél méterre sem látok el vele, onnantól teljesen homályos minden.

Nem tudom, hogy így fogok-e tudni vezetni, baj lenne-e esetleg a térlátás miatt, vagy hasonlók, de ha lenne szemüvegem újra, akkor az egyik szemem alapból nagyobbnak látszódna, illetve akkor sem biztos, hogy használnám. Belementem a kontaktlencsébe is, de szerintem itt a legnagyobb probléma, hogy egyáltalán nem használom a bal szememet.


Lehetséges így vezetni, vagy nem fogják engedni?



2016. nov. 25. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem retina levalasom volt az egyik szemen. Semmennyit nem latok vele. Tehat egyszemes lato vagyok.

Van jogositvanyom.

Ami tortent. El kellett mennem szemeszetre. Csinaltak vizsgalatokat. Lataster vizsgalatot is.

5 evre kaptam jogositvanyt.

Korlatozassal.

Elvileg nem mehetek 90 km/h nal gyorsabban. Es sosem huzhatok utanfutot.

De a B s jogsin kivul nem lehet masbol vizsgaznom.

Kotelezo a 2 tukor( mai autokon persze ez alap)

Ez az allapot akkor bajos, ha baleset tortent. Es ketes, hogy ki a hibas. Az esetek nagy reszeben ezzel fognak tamadni ha oda kerul a sor.

Amugy a gyakorlatban szamomra max a keresztezodesbol valo kanyarodas a lassabb folyamat.( tovabb tart korbe nezni, mondjuk alapos is vagyok)


A lenyeg, hogy ne titkold el.

Szemuvegesek eseten ha a jogositvanykepeden viselsz szemuveget, megallit a rendor es epp nincs rajtad abba belekothet.

2016. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Kicsit aggódtam, hogy így nem vezethetek majd, de jó tudni, hogy lehet egy szemmel is. :)

2016. nov. 25. 19:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagybátyámnak egyik szeme üveg és van jogsija, vezet napi szinten.
2016. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Columbo is vezet a fél üvegszemével :)
2016. nov. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

"kaptam szemüveget, minden nap használtam, de közben sokat romlott a szemem. 14 éves koromig hordtam a szemüveget, de nem láttam értelmét, mert ugyanúgy romlott továbbra is"

Ezt ajánlom azok figyelmébe, akik állandóan azt szajkózzák, hogy a szemüveget hordani kell, mert különben romlik a szem...

2016. nov. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!