Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemhéj alá becsúszott kontakt...

Szemhéj alá becsúszott kontaktlencsét hogy lehet kiszedni?

Figyelt kérdés

Hiába masszírozom meg dörzsölgetem a szemhéjamat, sehogy sem csúszik legalább annyira ki, hogy kihúzzam onnan. Kicsit fáj is a szemem és a fejem, mióta véletlen becsúszott.


Optikában mit tudna vele kezdeni a szemész?


2016. dec. 10. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:

próbálj meg sírni, úgy rögtön vissza fog csúszni


ha nem megy, akkor szeletelj fel egy jó erős hagymát, nem lesz gond a könnyezéssel :)

2016. dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha így sem megy, akkor húzd el a szemhéjadat a szemedtől, és nézz így lefelé, papírzsebkendő csücskével óvatosan le lehet húzni a kontaktlencsét - ha egyedül nem megy, akkor valaki segítségével. Lehetőleg asztal fölött, hogy ha lepottyanna, megtaláljátok. A lehető legrosszabb módszer ilyenkor a dörzsölgetés.
2016. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sikerült végül?
2016. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos még nem, próbáltam műkönnyel és zsebkendővel, de sehogy sem sikerült kicsúsznia annyira sem, hogy utána kitudjam masszírozni. De egyre jobban kezd fájni a szemem sajnos, de az lehet a sok piszkálástól, egyelőre pihentetem.


Viszont ha nem sikerül kiszedni estére sem, lehet belőle baj, hogy éjszakára bent ragadt?

2016. dec. 10. 15:14
 5/5 anonim válasza:
másnapmennyel a szemészetre vagy valahova orvoshoz pikk-pakk kiszedik lehet kapsz egy szemcseppet előtte vagy utána de az a legkevesebb
2016. dec. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!