Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az új kontaktlencsék valami...

Az új kontaktlencsék valami folyadékban úsznak a csomagolásban. Ez tisztító folyadék, tehát nem szükséges előtte megmosni őket a saját folyadékomban? Ha igen, mennyi ideig álljanak benne?

Figyelt kérdés
A kontaktológus erről semmit nem mondott a dobozban meg nincs leírás.Gondolom rögtön berakhatom őket a szemembe,de azért a biztonság kedvéért megkérdezem.
2008. okt. 7. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell leöblíteni, az már használatra kész.
2008. okt. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az már rögtön használatra kész, de a biztonság kedvéért lemoshatod a saját folyadékodban is, mivel azt szokta meg a szemed. Egyik ismerösöm mesélte, hogy külföldre ment nyaralni és otthonmaradt a folyadékja, igy kint vett és kötőhártyagyulladása lett az ottani folyadéktól.
2008. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Az eredeti csomagolásban lévő folyadék használtra kész, de mikor én először csomagoltam ki a lencséket és raktam be a szemembe, nagyon-nagyon csípte a szememet, szóval én inkább berakom a saját tisztítófolyadékomba és onnan a szemembe. Úgy jobb.
2008. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én mindig átmostam egy kicsit, mert csipte a szememet, de ha nem okoz panaszt nyugodtan felteheted, mert a dobozba is csak tisztitó folyadékban van.
2009. jan. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!