Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Férgek a szemben?

Férgek a szemben?

Figyelt kérdés
Talán hülyén hangzik, de mikor úgy vetül a fény, vagy világos felületre nézek, pl az égre, látok kis férgeket úszkálni a látóteremben. Nem csak sima foltok, ha hunyorítok erős fénynél, vagy például ha egy vízcsepp marad a szempillámon és úgy törik meg a fény, tisztán kivehetően látom, hogy kisebb-nagyobb vékony fonalféregszerűségek. Mintha mikroszkóp alatt nézném őket. Mikor mozgatom a szemem, arrébb tudom "dobálni" őket. Néhány nagyon hosszú is van, nagyon sokan vannak, mind a két szememben, a jobban talán több. Voltam orvosnál, de a legjobb amit eddig kaptam, hogy keressem fel a pszichiátriát mert súlyos hallucinációim vannak... Esetleg más is tapasztalt már ilyesmit? Esetleg sikerült kideríteni, hogy mik ezek és hogy kerültek be a szembe?

2017. márc. 30. 22:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Akkor is arrébblebegnek, ha csak egy helyre nézek.
2017. márc. 30. 23:07
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj el egy másik szemészhez, mert ez így tényleg aggályos. Addig menj újabb orvoshoz, amíg nem kapsz megnyugtató választ valamelyiktől.
2017. márc. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ezt az "arréblebegést" simán produkálhatja a saját szemed, az még nem jelenti azt, hogy ténylegesen mozgó valamiket látsz.
2017. márc. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat :)
2017. márc. 30. 23:11
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor látom őket, amikor világos égboltra nézek. Nekem élőnek tűnnek, mert helyet változtatnak, ficánkolnak minden irányba. Én azzal magyarázom ezt a jelenséget, hogy a szemünk felszínén is élhetnek baktériumok, mikróbák, de ezek nem feltétlenül okoznak betegséget, lehetnek barátságosak is, akárcsak egyes bélbaktériumok. Legalábbis nekem kb. 30 év alatt nem okoztak semmilyen látási problémát, úgyhogy megbékéltem velük.
2017. márc. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ezt is nézd meg légyszi, ilyenek?


[link]

2017. márc. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez kicsit megnyugtatott :)


Nem ilyenek. Ezeknek kisebb gömböcskéik vannak és nem áll ki belőlük, mintha lenyelték volna őket.

2017. márc. 30. 23:17
 18/20 anonim ***** válasza:

Akiknek mozognak, ajánlom ezt a könyvet, ha jól emlékszem az egyik fejezet pont az ilyen szemben mozgó saját sejtekről szól, melyek normálisak.

Dan Greenburg – Marcia Jacobs: Hogyan legyünk boldogtalanok? - Az önsorsrontás tudománya PDF

[link]

2017. márc. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, a könyv nem ezoterikus, inkább humoros.
2017. márc. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ez akkora baromság :D a leírt esetekben ha jól megfigyeled (és mások is, főleg az a balga orvos) akkor rájössz hogy ilyenek mindenkinek vannak. Ezek a szemed sejtjei, illetve észre nem vehető mikroszkópikus por szemek amik belementek, és hasonló dolgok. Én is tapasztaltam már ilyet de eszembe nem jutott volna azt gondolni hogy férgek :D ez teljesen normális. Azok nem elmásznak, hanem a szemed nedvében „úsznak”. Mivel élünk a sejtjeink, szerveink mozognak... ez így van rendjén.
2017. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!