Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek, akik -2,5...

Szemüvegesek, akik -2,5 dioptriásak! Mennyit láttok szemüveg nélkül? További lent.

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz a szemem, -10,5 Dioptria. Meg szeretném műttetni,de azt mondták,hogy mivel sok a dioptriám műtét után is maradna kb -2,5 esetleg-2,75.

Kérdezném,hogy akinek ilyen erős a szemüvege mennyit lát? Pl: monitor,utcán emberek stb. Meg lehet lenni szemüveg hordása nélkül?

Válaszokat várom és köszönöm. 32/L



2017. júl. 9. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Ehhez még kell szemüveg, de próbáld meg a szemtornát, állítólag hosszútávon segít valamit.
2017. júl. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kelleni fog szemüveg, ha rendesen akarsz látni, el akarod olvasni a feliratokat, megismerni az embereket... Nekem négyes fölötti mindkét szemem, de volt 2,5-es is, kellett a szemüveg. A monitorhoz mindenképp.
2017. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2,75 és állandóan kell a szemüveg. Szemuveg nélkül Látok mindent csak nem tisztán.
2017. júl. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Így elgondolkodtató erősen,hogy belevágjak-e.


Esetleg még valaki? Más szerint sem lehet -2,5 vagy -2,75 el szemüveg nélkül élni?

2017. júl. 9. 18:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem -2.75 és -2.5 a szemüvegem, de már gyenge egy kicsit. Szemüveg nélkül nem tudok meglenni, monitort nem látom, csak olyan közelről, hogy szinte belebújok. Embereket akkor sem ismertem meg, mikor még 1 dioptriával kisebb szemüveg kellett, és nem hordtam, mert minek, volt is belőle sértődés...
2017. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt megnézheted pontosan:

[link]

2017. júl. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Legfeljebb megműtteted még egyszer és akkor nullás lesz.
2017. júl. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is -2,5 meg -2,75. Néha előfordul, hogy nem tehetek be kontaktlencsét (pl. úszni megyek) és el lehet lenni nélküle. Bár ilyenkor tökre bizonytalan vagyok mert 5 méteren túl nem látom az emberek arcát (vagyis de, de nagyon homályosan), és 10 méteren túl csak úgy tudom megismerni az embereket, ha tudom milyen kabát/pulcsi/póló van rajtuk. Egyébként nem olyan kategória, hogy ne lehessen közlekedni utcán, bár pl a busz számát kb 10 méterről látom, ugye az embereket nem ismerem meg, de nem fognak elütni, meg nem fogsz nekimenni semminek. Egyszer kétszer nem gond így lenni.

A monitort én látom simán, ha kisebb betűt kell nézni, akkor tényleg belebujok a képernyőbe, de amúgy én a kis betükön kívül mindent látok normális távolságról.


Ha csak ekkora dioptriára tudják rendbe hozni, akkor ugyanúgy állandóan kéne szemüveget hordani, így nem ér meg annyi pénzt és kockázatot.

2018. márc. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!