Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nulldioptriás szemüveget...

Nulldioptriás szemüveget tudnak csinálni optikában vagy ezt boltban kell venni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 20. 21:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
nem fognak vele foglalkozni?? nem is olyan rég volt hogy pont ezt ellenőrizték az autósoknál
2017. aug. 29. 07:01
 12/15 Szabó Szabolcs 73 válasza:
Na jó, én is egy rendőr vagyok. Nem tudom hol hallottad hogy pont ezt ellenőrizték és volt e komoly eredménye. È pl. a munkám során soha nem foglalkoztam ezzel, sőt azt sem hallottam hogy bàrmelyik véreskezű közlekedésis kollegám emiatt bírságolt volna meg valakit. Egyébként sem hordunk magunkal szemészeti műszereket hogy megállapítsuk van e rajtad esetleg szemüveg helyett kontaktlencse. De a lényeg inkább az hogy én biztos nem ülnék autóba ha nem látok rendesen és nincs rajtam szemüveg. A saját érdekem. Ha meg jól látok akkor nem kell.
2017. aug. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én szemüveges vagyok a kocsiban nekem hivatalosan kellene lennie egy pót szemüvegnek azzt egyszerűen meg oldottam egy kínai 1500forintos napszemüveg azt annyi ugy se hordom , amugy volt hogy nkh ellenörzést kaptam annyir mondtam amikor rà kérdeztek hogy nagyszemüveg mint pót szemüveg van , azt annyit mondtak , hogy oké . Amugy ez az egy allkalom volt ilyen ezen kìvül az egy év amiota vezetek ez alatt màs igazoltatàsok is voltak és nem kérték . Emiatt nem fog meg vàgni szenki .

Ha rosz a látásod akkor magad és màsok maitt is érdemesebb a rendea dioptriàs szemüveg . Látni és látszani .

Valamennyire szemüveg nélkül is látok azaz a jogsimban nincs is benne mert a vizsgálaton lazàn el olvastam a követelményt , de tudtam hogy nem valami jó a látásom és inkàbb csinàltattam szemüveget .

2017. szept. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ilyen ostoba szabályozást amúgy. Tipikus példája annak, amikor előírunk valamit, amit nem tudunk ellenőrizni.
2017. szept. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14 Lehet meg fogsz döbbenni, de a különféle szabályok elsöprő többsége olyan, hogy nemigen ellenőrizgetik a betartásukat, de ettől még van értelmük, mivel a legtöbb ember normális, jogkövető pógár, aki nem a kibúvókat keresgéli a szabályok alól, mert belátja, hogy nem poénból hozták.


Nekem például nincs is előírva a pótszemüveg az autóban, de mivel saját belátásom szerint kéne, mivel szemüveg nélkül szart se látok (-4 körüli mindkettő) és előfordult már az is, hogy eltörtem, ezért szépen betettem egy régebbi szemüvegemet a kocsiba, ami ugyan nem teljesen ugyanolyan, mint a mostani, de kb 95%-ban simán helyettesíti.

2017. szept. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!