Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem látok semmit az új...

Miért nem látok semmit az új szemüveggel?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg az új szemüvegem. Az előző tudtommal bal oldalon -0,5, a másik lencsét nem tudom, kisebb voltam még, mikor csináltattuk. Most elmentem szemészhez, az ambuláns lapon ez szerepel, amit persze nem értek.


0.7-0.5D = 1.0

0.6-1.0D = 1.0


Arra már rájöttem kis kutatás után, hogy az 1.0 teljes látást jelent, és valószínűleg jobb oldalra -0,5, balra pedig -0,1-es lencse kell (javítsatok, ha nem és félreértelmezem). De mit jelent akkor a 0,7 és 0.6?? Ennyit romlott volna a szemem? A dolog szépséghibája az, hogy úgy érzem, nem látok az új szemüveggel közelre. Minden folyik, olyan fura, mintha szédülnék, távolra még csak-csak. Most levetettem, pihentetem a szemem, mert most már se natúran, se ezzel, sem a régivel nem látok semmit, úgy érzem… Lényegi kérdés az, hogy elmérhettek valamit, vagy gyorsan erőset kell váltani és még hozzá kell szoknom? Nem szívesen dobnék ki több tízezret elmérés miatt, főleg, hogy úgy érzem a régivel jól látok távolra is.


Köszi!



2018. jan. 9. 15:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros, amit írsz, és a számokat sem értettem sosem, pedig 8 éves korom óta van szemüvegem. A lényeg, hogy ha az új lencséknek más a vékonyítása, más a fókuszpontja, mint a régieknek - vagyis, mikor viseled, úgymond más irányba húzza a szemed -, akkor az okozhatja, hogy úgy érzed, nem látsz rendesen, szédülsz, satöbbi. Idővel hozzá fog szokni a szemed.

Nekem pl van két teljesen azonos dioptriájú szemüvegem más vékonyítással, más fókuszponttal, nagyjából fél nap kellene, hogy az egyikről átszokjak a másikra. Persze nem felváltva hordom őket, az egyik csak tartalék, ha javíttatni kell, amit folyamatosan hordok.

2018. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Bocsi, ha zavaros. A lényeg az, hogy a régivel, ami állítólag bal oldalra -0,5, azzal úgy érzem, jól látok. De ezek szerint erősebbet írtak ki, mert a táblát nem nagyon láttam. Most, hogy hordom az új szemcsit, úgy érzem, nem látok közelre, minden imbolyog. Én sem újonnan vagyok szemüveges meg a napszemüvegem is dioptriás, ott éreztem ilyet. De minek erősebb, ha úgy érzem, hogy jól látok a régivel? Ráadásul a régi csak messzilátáshoz kell, ezt meg állandóra írták ki… Hát, fél nap alatt már biztos nem fogok hozzá szokni. Olvastam, hogy van akinek pár óra, van akinek hetek kellenek, ez utóbbinál viszont erőlteti a szemet és az ugye nem épp jó.

A számok pedig ezek, mást nem írtak.

2018. jan. 9. 16:33
 3/22 anonim ***** válasza:
Inkább fényképezd le a lapot amit adtak és töltsd fel, mert ez egy nagy katyvasz amit írtál.
2018. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Jó, most látom, hogy a leírásban elgépeltem: a -0,1 az -1 akar lenni.

De a papíron akkor is csak ezek a számok szerepelnek, nem én vagyok a hülye…


[link]

2018. jan. 9. 16:52
 5/22 anonim ***** válasza:
Na végre értelmet nyert a dolog. A 0,6 és 0,7 a nyers visusod, addig tudod elolvasni a táblát (0,6: piros vonal alattit még látod, 0,7: piros vonal alatt 2-vel lévőt még látod). A jobb szemedre -0,5 dioptriát kaptál, ezzel tudod végigolvasni a táblát, a balra meg -1,0-et.
2018. jan. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy ha rossznak érzed a szemüveget, akkor optometristához menj, ne szemészhez. A legtöbb szemész nem tud normális szemüveget felírni. Ami amúgy nem meglepő, ők ugyanis orvosok, a szem betegségeihez értenek. A fénytörési hiba nem szembetegség... A szemészek összesen egy félév optikát tanulnak, ezzel szemben egy optometrista évekig mást se tanul...
2018. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ez beigazolódott. De valaki valahol nagyon elcseszett valamit, mert nem látok semmit az új szemüveggel… :(
2018. jan. 9. 17:47
 8/22 A kérdező kommentje:
Bocsi, most láttam, hogy még írtál. Igen, holnap megyek is optikushoz bevizsgáltatni. Szemészetre muszáj volt mennem, körzeti írt beutalót a migrénem miatt és így lett az új szemüveg. Köszönöm a segítséget! :)
2018. jan. 9. 18:03
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Néhány megjegyzés.

1. Én -0,5-re fel nem veszek szemüveget, többet árt, mint használ (gondolom eddig meg még kevesebb volt, pláne).

2. A szem sosem szokja meg, hanem az agy. Ezért is van, hogyha leveszed a szemüveget, akkor viszont gáz van. (Lásd 1.pont). Rosszabbul látsz nélküle, mint előtte.

3. Ezek az olvasó táblás mérések nem sokat érnek. Jelen esetben pl a világon senkinek nem lehet -0,75-ös dioptriája, mert 6 és feledik sor ugyebár nincs rajta. Vagy valaki eltalál vagy elhibáz egy számot, aztán máris fél dioptriával jobb/rosszabb ? És még ezen felül is ott a megvilágítás erőssége, meg a napszak. Abszolut nem sztenderdizált mérés. Úgyhogy simán lehet, hogy nem is ennyi a szemed.

2018. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Ezek az olvasó táblás mérések nem sokat érnek. Jelen esetben pl a világon senkinek nem lehet -0,75-ös dioptriája, mert 6 és feledik sor ugyebár nincs rajta. Vagy valaki eltalál vagy elhibáz egy számot, aztán máris fél dioptriával jobb/rosszabb ? És még ezen felül is ott a megvilágítás erőssége, meg a napszak. Abszolut nem sztenderdizált mérés. Úgyhogy simán lehet, hogy nem is ennyi a szemed."


Húha, vannak bajok... Az olvasótáblával nagyon el vagy tévedve. Bár a megvilágításban és a napszakban igazad van.

2018. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!